• facebook
 • rss
 • Ludzie Żelaznych Dróg u Matki

  ac /inf. pras.

  dodane 03.11.2016 09:28

  Duszpasterstwo Kolejarzy Archidiecezji Wrocławskiej zaprasza na XXXIII Ogólnopolską Pielgrzymkę Kolejarzy na Jasną Górę.

  – 12 i 13 listopada dorocznym zwyczajem – już po raz 33 – udajemy
  się na Jasną Górę Zwycięstwa. Dobiegający kresu Rok Miłosierdzia oraz 1050. rocznica Chrztu Polski najlepiej uzasadniają naszą, możliwie najliczniejszą, obecność
  w tym wydarzeniu – zachęca ks. Jan Kleszcz, kapelan kolejarzy archidiecezji wrocławskiej. Dodaje, że wrocławskie środowisko ma w bieżącym roku dodatkowy tytuł do tego pielgrzymowania: zakończenie formalności związanych z powrotem kaplicy św. Katarzyny Aleksandryjskiej na Dworzec Główny. – Bardzo proszę, abyśmy wpisali w tę pielgrzymkę nasze dziękczynienie za osiągnięty sukces oraz poprosili, także we wspólnej modlitwie, o pomoc i Boże błogosławieństwo dla szczęśliwego dokończenia tej inwestycji.
  Duszpasterstwo Kolejarzy Archidiecezji Wrocławskiej przygotowuje dla chętnych możliwość dojazdu na Jasną Górę także autobusem. Zainteresowani proszeni są o zgłoszenie swojego udziału do środy 9 listopada pod tel. 71 343 35 21, w dni powszednie, 10.00 do 15.00.

  Uczestnicy tegorocznej pielgrzymki będą dziękować za 170 lat istnienia Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej, której odcinek do Częstochowy został wydłużony 17 grudnia 1846 r. Tradycyjnie do wspólnej modlitwy dołączą kolejarze z Białorusi, Francji, Słowacji i Węgier.

  Pielgrzymka rozpocznie się konferencją w bazylice jasnogórskiej w sobotę 12 listopada o 18.00; zakończy ją Msza św. w niedzielę 13 listopada o 11.00. Uroczystościom będzie przewodniczył bp Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski.

  Pełny program spotkania odnaleźć można TUTAJ.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół