• facebook
 • rss
 • Wrocławska Wigilia - też dla Ciebie

  pt

  dodane 15.12.2016 19:36

  Jeszcze 300 zaproszeń na paczki świąteczne czeka na ubogich we wrocławskiej Caritas. A 24 grudnia wszyscy zaproszeni są na spotkanie na pl. Solnym - ubodzy i samotni, ale i każdy, kto chciałby przełamać się z nimi opłatkiem, pomodlić się i pokolędować.

  W pierwszy dzień wydawania zaproszeń na świąteczne paczki odebrało je ponad 200 osób, kolejne 300 czeka na potrzebujących wrocławian. W Święta Bożego Narodzenia jadłodajnie nie będą funkcjonowały, dlatego wrocławska Caritas wraz z Gminą Wrocław stara się zapewnić swoim podopiecznym wsparcie w postaci żywności. W paczce znajdą się konserwy, herbata, ale również coś słodkiego i świeży chleb. W ręce najuboższych i bezdomnych trafią w przededniu świąt. Zaproszenia można odbierać 16 grudnia (w piątek) i 19 grudnia (poniedziałek) od 9.00 do 15.00 w siedzibie Caritas Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 7.

  Już dziś zapraszamy na Wrocławską Wigilię dla osób ubogich i samotnych, która odbędzie się 24 grudnia (początek o 10.00). Zachęcamy wszystkich wrocławian, aby tego dnia przyjść i podzielić się dobrem z drugim człowiekiem. Na pl. Solnym będziemy mogli wspólnie pomodlić się, przełamać opłatkiem oraz pokolędować z najbardziej potrzebującymi i samotnymi mieszkańcami naszego miasta. Pokażemy w ten sposób, że w tym szczególnym dniu nie są pozostawieni sami sobie, że jest ktoś, z kim mogą porozmawiać i komu złożyć życzenia. Będzie to nasz przejaw solidarności z najbardziej potrzebującymi w tym szczególnym dniu

  Zachęcamy również, aby podobnie jak rok temu, w Wigilię przyjść i podzielić się swoimi wypiekami z najuboższymi mieszkańcami naszego miasta. Na państwa wypieki, podzielone na porcje, (serniki, makowce, pierniczki, etc.) czekamy od samego rana do 11.00.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół