• facebook
 • rss
 • Kolędowanie z Mędrcami

  Ks. Aleksander Radecki

  dodane 08.01.2017 01:05

  Wspólne śpiewanie, jasełka, świąteczny konkurs - mieszkańcy dekanatu Wiązów radośnie świętowali wokół Nowonarodzonego.

  Trudno o większą radość, niż wspólne kolędowanie, podejmowane z zapałem przez ludzi, złączonych jedną wiarą, pokrewieństwem, sąsiedztwem i przynależnością do jednego dekanatu czy gminy. Takie wydarzenie miało miejsce w przededniu uroczystości Objawienia Pańskiego w dekanacie Wiązów. Co prawda zabrakło w ten czwartek 5 stycznia fizycznej obecności zaproszonego serdecznie o. biskupa Jacka Kicińskiego CMF z powodu jego choroby, ale towarzyszyła zebranym jego życzliwość i pasterskie błogosławieństwo.

  A zebranych wokół uczniów Szkoły Podstawowej w Wawrzyszowie było ok. 200 osób, reprezentujących Urząd Miasta i Gminy Wiązów, sołtysów, przedstawicieli okolicznych wsi, nauczycieli i duchowieństwo. Liczba uczestników budziła zdumienie i szacunek – także dlatego, że pogoda tego dnia zdawała się raczej odstraszać od wychodzenia z domów bez wyraźnej potrzeby.

  Dzieci młodsze przygotowały wraz z nauczycielkami i swoim księdzem katechetą, proboszczem parafii Jutrzyna, interesujące jasełka, a starsze – montaż słowno-muzyczny, związany z tradycjami świąt Bożego Narodzenia.

  Wspólne śpiewy, wsparte znakomitym akompaniamentem księdza proboszcza i tekstami wyświetlanymi na ekranie (wszystkie zwrotki poszczególnych kolęd!), mogły zachwycić swoim dynamizmem i zaangażowaniem ze strony uczestników. Może tylko zbyt wysoko podniesiona została poprzeczka w mini konkursie, związanym ze znajomością kolęd, ale na szczęście udało się wyłonić zwycięzcę, a za rok może być tylko lepiej.

  Spotkanie trwało około dwóch godzin i pozostawiło uczestnikom wielką radość. W końcu posiadane przez ludzi talenty są po to, by je wykorzystywać i dzielić się nimi na wszelkie możliwe sposoby; wszak jest prawdą, że „nikt nie ma z nas tego, co mamy wszyscy razem”. Gdy jeszcze dodamy, że kto śpiewa, dwa razy się modli – zapału do organizowania kolejnych radosnych i rozśpiewanych spotkań nie powinno zabraknąć.

  Zobacz ZDJĘCIA

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół