• facebook
 • rss
 • Prawdziwy człowiek jest wolny od lęku

  ac

  dodane 08.01.2017 21:19

  Tradycyjne spotkanie opłatkowe wrocławskiego środowiska akademickiego tym razem zostało wzbogacone przez jasełka przygotowane przez studentów PWT.

  Rozpoczęło się od Eucharystii, której w katedrze przewodniczył bp Andrzej Siemieniewski. O. prof. Kazimierz Lubowicki pochylił się w homilii nad tajemnicą Wcielenia – przypominając, że Bóg stał się człowiekiem „aby nas z barłogu wyprowadzić i na tronie posadzić”. – Stał się prawdziwym człowiekiem, abyśmy my mogli stać się prawdziwymi ludźmi; aby dać nam moc, żebyśmy stali się dziećmi Bożymi – mówił. – Stał się człowiekiem, bo nie mógł patrzeć na nasze upodlenie, bo nas wymarzył piękniejszymi…

  Kim jest prawdziwy człowiek? – Jest przede wszystkim wolny od lęku – podkreślał, wspominając słowa archanioła Gabriela skierowane do Maryi: „Nie bój się”, czy słowa samego Chrystusa przychodzącego do uczniów po Zmartwychwstaniu.

  – Opuśćmy w tym roku i na zawsze nasze barłogi, czyli nasze lenistwo, „niechciejstwo”. Obyśmy żyli lepiej, szanowali się… – kontynuował w Auli PWT prof. dr hab. Marek Ziętek, przewodniczący Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia, Opola i Zielonej Góry, życząc wszystkim, by mniej było konfliktów, a Kościół, by pozostawał zawsze miejscem budowania jedności.

  – W liturgii okres Bożego Narodzenia się kończy, ale przecież Boże Narodzenie ma trwać przez obecność Chrystusa, przez pokój, braterstwo – zakończył bp Andrzej Siemieniewski.

  W ostatni wieczór bożonarodzeniowego okresu przedstawiciele środowiska akademickiego, witani przez rektora PWT, ks. prof. Włodzimierza Wołyńca, przełamali się opłatkiem, składając sobie świąteczne życzenia.

  Zobacz ZDJĘCIA

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół