• facebook
 • rss
 • O bł. Karolinie Kózkównie w DCF

  inf. pras.

  dodane 10.02.2017 12:39

  Przedpremierowy pokaz filmu "Zerwany Kłos" w reżyserii Witolda Ludwiga odbędzie się 13 lutego o 17.45 w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu.

  Jest to kolejne wydarzenie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niepokalanów, który na stałe zagościł w stolicy Dolnego Śląska. Film opowiada o męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny. W rolę głównej bohaterki wcieliła się Aleksandra Hejda, a w rolę Jana Kózki – Dariusz Kowalski.

  Historia tego dramatu historycznego zaczyna się podczas I Wojny Światowej, kiedy to 16-letnia Karolina Kózkówna ponosi śmierć męczeńską w obronie wiary. Ojciec młodej męczennicy obwinia się za śmierć córki, a Teresa skrywa w sobie tajemnicę o gwałcie zadanym przez starego Kozaka.

  Postać bł. Karoliny jest godnym wzorem do naśladowania, szczególnie w czasach wzmożonego prześladowania Chrześcijan. Ta prosta, wiejska dziewczyna zachowała swoją dziewczęcą godność i nie wyparła się wiary w Jezusa Chrystusa. Jest pewnym drogowskazem dla całego świata, w którym powoli zaciera się obraz Boga, a człowiek systematycznie jest odzierany z własnej godności.

  Po spotkaniu będzie możliwość porozmawiania z reżyserem, odtwórczynią głównej roli oraz dwoma kierownikami produkcji: Karolem Niechciałem oraz Martą Strugałą.

  Na pokaz zapraszają Organizatorzy Festiwalu: Fundacja Vide et Crede im. św. Jana Pawła II z Wrocławia i Klasztor Ojców Franciszkanów z Niepokalanowa. Bilety w cenie 19 zł (normalny) do nabycia w kasach lub przez stronę internetową Dolnośląskiego Centrum Filmowego.

  Obsada:
  bł. Karolina: Aleksandra Hejda
  Teresa: Magdalena Michalik
  Jan Kózka: Dariusz Kowalski
  ks. Władysław Mendrala: Witold Bieliński
  Stary Kozak: Paweł Tchórzelski
  Maria Kózka: Zuzanna Lipiec
  Sorokin: Piotr Zajączkowski
  Wieśniacy: Mirosława Marcheluk, Maciej Gąsiorek, Ryszard Mróz
  Młoda Karolina Kózkówna: Oliwia Chmielewska
  scenariusz i reżyseria: Witold Ludwig
  zdjęcia i montaż: Julian Kucaj
  muzyka: Krzysztof Aleksander Janczak
  producent: Fundacja Lux Veritatis
  gatunek: Dramat historyczny, hagiograficzny
  metraż: 95 minut

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół