• facebook
 • rss
 • Maturzyści czekają na twoją pomoc!

  Karol Białkowski Karol Białkowski

  dodane 13.02.2017 13:05

  Akcja jest prosta. Za pośrednictwem specjalnego formularza zgłosić się mogą podchodzący w tym roku do egzaminu dojrzałości oraz ci, którzy chcą ofiarować za nich swoją modlitwę. Każdy maturzysta "otrzyma" konkretną osobę wspierającą.

  - Wiemy doskonale, że troszcząc się o pełny rozwój człowieka, należy zadbać o jego rozum i ducha - mówi Arkadiusz Cichosz, rzecznik prasowy PWT. To właśnie na wydziale powstał pomysł, by pomóc modlitewnie tym, którzy w najbliższych tygodniach będą narażeni w sposób szczególny na stres egzaminacyjny. - Każdy z nas to zna ze swojego własnego doświadczenia. Jestem przekonany, że nasze działania mogą dodać skrzydeł - przekonuje z uśmiechem.

  A. Cichosz podkreśla, że propozycja jest z tych, które można byłoby skwitować cytatem ze św. Ignacego Loyoli: "Módl się tak, jakby wszystko zależało od Boga, a pracuj tak, jakby wszystko zależało od ciebie". - Wiara i nauka muszą iść w parze, dlatego proponujemy realizację kilku punktów, aby dobrze duchowo przygotować się do matury - zaznacza.

  Na PWT powstała specjalna broszura, która w najbliższych tygodniach będzie rozprowadzana przez katechetów oraz podczas Archidiecezjalnej Pielgrzymki Maturzystów na Jasną Górę (10 marca). Jest w niej m.in. modlitwa zawierzenia matur za przyczyną NMP Stolicy Mądrości, ale również wskazówki jak uzyskać pokój serca, który jest warunkiem jasności umysłu oraz siedem kroków do pojednania się z Bogiem i ludźmi.

  - Pewną nowością, którą chcemy zaproponować jest Modlitewne Wsparcie Maturzysty. To projekt, który kierujemy do każdego indywidualnie. Jeśli maturzysta pragnie wsparcia modlitewnego innej osoby, może się do nas zgłosić, a my postaramy się znaleźć dla niego partnera - wyjaśnia rzecznik prasowy PWT. Przekonuje, że wielu łatwiej jest modlić się w intencji konkretnej osoby, wiedząc na przykład z jakich przedmiotów będzie zdawała egzaminy.

  Finałowym akcentem akcji będzie Msza św., która zostanie odprawiona w intencji maturzystów w przeddzień pierwszego egzaminu, 3 maja o 18.30 w kościele uniwersyteckim. Duchowe wsparcie tego dnia się jednak nie skończy i potrwa aż do ostatniego dnia maturalnych zmagań.

  Formularz zgłoszeniowy do akcji Modlitewne Wsparcie Maturzysty znajduje się na stronie Papieskiego Wydziału Teologicznego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół