• facebook
 • rss
 • Miecza nie odkładaj

  Agata Combik Agata Combik

  dodane 16.02.2017 13:12

  Uczestnicy rekolekcji z o. Antonello Cadeddu podczas Mszy św. pod przewodnictwem bp. Jacka Kicińskiego dziękowali za ich owoce. A Stowarzyszenie Walka Duchowa już zaprasza do udziału w kolejnych inicjatywach.

  W kościele pw. Opieki św. Józefa we Wrocławiu, w sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia, odbyło się dziękczynienie za III Archidiecezjalne Rekolekcje Ewangelizacyjne. Bp Jacek zachęcał do włączenia się w archidiecezjalną nowennę ku czci Matki Bożej Fatimskiej i do postawy dziękczynienia – która jest odpowiedzią na Bożą miłość.

  Tymczasem Walka Duchowa proponuje w najbliższym czasie udział w następnych wydarzeniach. Wśród nich są Karmelitańskie Dni Skupienia „Noc jest mi światłem”, zaplanowane na cztery soboty: 25 lutego, 25 marca, 29 kwietnia i 10 czerwca. – Będą poświęcone tematowi „nocy ciemnej” w dziełach św. Jana od Krzyża, sytuacjom kryzysu, zwątpienia, mroku – tłumaczy o. Krzysztof Piskorz OCD.

  – W tym roku, w 100-lecie objawień fatimskich, chcemy złożyć Aktu zawierzenia się Jezusowi przez Serce Maryi według św. Ludwika Marii Grignion de Montfort – dodaje. – 33-dniowe przygotowanie do tego aktu rozpocznie się 10 kwietnia, w Wielki Poniedziałek, rekolekcjami wielkopostnymi prowadzonymi przez ks. Krzysztofa Porosło. Zakończy się dokładnie 13 maja, w setna rocznicę objawień w Fatimie.

  Przygotowaniem do wspomnianego aktu będą także wielkopostne rekolekcje internetowe. Kolejne ich odcinki – uczące „życia w Maryi” – będą pojawiać się w sieci w każdą niedzielę Wielkiego Postu.

  Stowarzyszenie Walka Duchowa zaprasza również na Kurs Walki Duchowej (od 16 maja do 27 czerwca), Rekolekcje uwielbienia w ciszy „Uwielbiam Cię, rozradowałeś mnie” (od 16 do 18 czerwca w Domu Notre Dame) czy wiosenne rekolekcje dla rodziców, wychowawców i opiekunów zbuntowanych nastolatków „Bunt na pokładzie”.

  Otwarte dla wszystkich spotkania Stowarzyszenia Walka Duchowa odbywają się (oprócz lipca, sierpnia i września) przy ul. Ołbińskiej w 2. i 4. poniedziałki miesiąca – o 19.00 Msza św. w kościele pw. Opieki św. Józefa, potem spotkanie w klasztorze. W 1. wtorki miesiąca o 18.00 odprawiana jest Msza św. i nabożeństwo do św. Michała Archanioła, o 19.00 wysłuchać można konferencji z cyklu „Walka duchowa”. W 3. wtorki miesiąca o 18.00 odprawiana jest Msza św. o Duchu Świętym, o 19.00 nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie, egzorcyzmowanie wody i soli.

  O. bp Jacek Kiciński mówił uczestnikom Eucharystii o przesłaniu Fatimy   O. bp Jacek Kiciński mówił uczestnikom Eucharystii o przesłaniu Fatimy Agata Combik /Foto Gość

  Uczestnicy rekolekcji w Hali Orbita spotkali się ponownie przy ul. Ołbińskiej   Uczestnicy rekolekcji w Hali Orbita spotkali się ponownie przy ul. Ołbińskiej Agata Combik /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół