• facebook
 • rss
 • (Przed)wiosenne porządki

  Katarzyna Butkiewicz, ela

  dodane 21.02.2017 12:48

  W prawie każdym domu są takie zakątki, które od dawna czekają na lepsze czasy. Podobnie jest z naszymi duszami. 5 marca w FDA "Antoni" rozpocznie się generalny remont dusz, czyli Seminarium Odnowy Wiary.

  Czym jest Seminarium Odnowy Wiary? "To okazja do spojrzenia na nowo na to, co już znane i rutynowe, to możliwość poznania Boga osobiście, to szansa na podzielenie się z innymi tym, jak przeżywamy swoją wiarę" - informują organizatorzy. Przez dwa miesiące uczestnicy wydarzenia, wraz z animatorami, będą "przywracać do życia" zapomniane zakątki swoich dusz.

  SOW opiera się na 4 filarach. Po pierwsze po każdej akademickiej Mszy św. niedzielnej o. Oskar Maciaczyk, duszpasterz FDA "Antoni", będzie głosił konferencję wprowadzającą w temat tygodnia. Zostaną poruszone najważniejsze wątki od Bożej miłości, przez odkupienie po budowanie wspólnoty Kościoła. Drugim elementem jest codzienne rozważanie krótkiego fragmentu z Pisma Świętego w celu odkryciu zamysłu Boga wobec nas. Następnym filarem jest modlitwa uwielbienia. Zaplanowano ją w każdy wtorek po Eucharystii. Ostatnim są grupy dzielenia.

  Początek Seminarium zaplanowano 5 marca, w pierwszą wielkopostną niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 20.10 w kościele pw. św. Antoniego (al. J. Kasprowicza). Aby wziąć w nim udział, wystarczy przyjść i wziąć udział w głoszonej po Eucharystii konferencji. Osoby, które chciałyby dowiedzieć się czegoś więcej na temat seminarium, mogą pisać na maila: sowdaantoni@gmail.com.

  "Bóg chce działać w życiu każdego z nas, jednak zawsze czeka na nasz pierwszy krok. Dajmy więc mu szansę, zaglądnijmy do zapomnianych zakątków dusz i zobaczmy, co się stanie, kiedy Duch Święty zacznie je odnawiać" - zapraszają studenci FDA "Antoni".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół