• facebook
 • rss
 • Nawracajcie się...

  Dorota Ślęczek

  dodane 06.03.2017 19:57

  W tym roku w Salezjańskim Duszpasterstwie Akademickim "Most" rekolekcje wielkopostne trwały aż 5 dni.

  Po długim trybie sesyjnym, który skończył się wraz z powrotem studentów Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Ekonomicznego na uczelnię, "Most" powrócił do pełni życia. Wraz z początkiem Wielkiego Postu w salezjańskim duszpasterstwie odbyły się rekolekcje. Nauki wygłosił ks. Wojciech Drab.

  Hasło przewodnie tegorocznych spotkań brzmiało: "Metanoeite" – czyli "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię". Tę tematykę idealnie obrazują słowa z listu do Rzymian: "Nie dostosowujcie się do tego świata, ale dajcie się przemienić przez odnowienie myśli, abyście potrafili rozpoznać, co jest wolą Boga, co jest dobre, co Mu się podoba i co jest doskonałe".

  Ks. Wojciech słynie z długich kazań. I tym razem się bez tego nie obyło, jednak w każdym dniu w żartobliwym tonie podkreślał, że nauka będzie krótsza niż wczoraj i słowa dotrzymywał. Wiązało się to przede wszystkim z nieszporami i Wieczorem Chwały, które kolejno odbyły się w czwartek i piątek.

  Od sobotniego poranka do późnego popołudnia każdy mógł przyjść do kościoła i pomodlić się przed Najświętszym Sakramentem, a po Koronce do Bożego Miłosierdzia zorganizowano w "Moście" wielkie wiosenne porządki, w które zaangażowały się wszystkie przęsła. Studenci mieli doskonałą wymówkę, aby odpocząć od nauki i wciągnąć się w wir sprzątania. Kilkugodzinna praca została nagrodzona pysznym obiadem.

  Po posiłku odbyła się w kościele wspólnotowa celebracja sakramentu pojednania. Każdy miał możliwość do osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem oraz do odbycia spowiedzi wielkopostnej. Tło całej ceremonii stworzyła schola, która przygotowała na to wydarzenie specjalne pieśni.

  W codziennym programie nie zabrakło również porannych śniadań z jutrznią, na które chętnie przybywali studenci wraz z duszpasterzami.

  Ksiądz Wojciech podsumował ten okres i jeszcze raz podkreślił najważniejsze przesłanie, jakie zawarł w swojej nauce. Ten rekolekcyjny czas zakończony został tradycyjną, salezjańską agapą.

  Zobacz zdjęcia

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół