• facebook
 • rss
 • Przyjdź na "Pasję", wspomóż "Dar dla Aleppo"

  Maciej Rajfur Maciej Rajfur

  dodane 06.04.2017 11:51

  Już dziś seanse we Wrocławiu i Trzebnicy. Gościem obu będzie ks. Rafał Cyfka z Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Dodatkowo we Wrocławiu będzemy gościć Romualda Kłosa, który zagrał rolę rzymskiego żołnierza w megaprodukcji Mela Gibsona.

  Pokaz rozpocznie się o godzinie 19. Tak, jak wcześniej zapowiadaliśmy, bilety dla wszystkich za jedyne 11 złotych! Możliwa wcześniejsza rezerwacja miejsc i kupno biletów TUTAJ.

  Cały dochód z wejściówek oraz dobrowolnej ofiary do puszek zostanie przekazany na akcję "Dar dla Aleppo", zainicjowaną przez abp. Józefa Kupnego. Środki zostaną wykorzystane na remont oddziału szpitala św. Ludwika w Aleppo i wyposażenia go w sprzęt medyczny. Więcej o inicjatywie przeczytajcie TUTAJ.

  Przed wyświetleniem filmu swoje świadectwo przedstawi Romuald Kłos, aktor, który zagrał Rzymianina w "Pasji" Mela Gibsona.

  - Gibson robił casting do "Pasji". Przyszedł taki dzień, że reżyser miał ostatnie, decydujące o wyborze spotkanie. Dopiero wtedy dowiedziałem się o castingu i przyszedłem tam. Wbrew wszelkiej logice, wbrew wszelkiemu prawdopodobieństwu Mel Gibson zgodził się mnie przyjąć. Później podjął decyzję, że zrobi postać, której nie było w ogóle w scenariuszu. I zagrałem Rzymianina, którego nawet nie ma w Ewangelii - mówi Romuald Kłos.

  Podczas pokazu specjalnego o prześladowaniach chrześcijan opowie także ks. Rafał Cyfka z Pomocy Kościołowi w Potrzebie, stowarzyszenia, które koordynuje akcję "Dar dla Aleppo".

  - Jesteśmy takiego zdania, żeby pomagać Syryjczykom w ich ojczyźnie, jak tylko się da, jak najbliżej ich miejsca zamieszkania. W Aleppo dzięki stabilnej sytuacji to obecnie możliwe i najlepsze rozwiązanie. Dlatego warto wspierać m.in. takie akcje jak „Dar dla Aleppo”, która gromadzi pieniądze na remont i wyposażenie szpitala św. Ludwika. Już teraz w tym zniszczonym syryjskim mieście można wykonywać szereg trudnych operacji i ratować ludzi, dlatego zbieramy fundusze. Nie możemy zobojętnieć na tę tragedię - zachęca kapłan na łamach "Gościa Niedzielnego".

  Poniedziałek, godzina 19, Dolnośląskie Centrum Filmowe przy ul. Piłsudskiego 64 A. Zapraszamy.

  Pasja (The Passion of the Christ) - 2004 - zwiastun 2 - SubPL
  wojtekredcore

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół