• facebook
 • rss
 • Duże zainteresowanie salezjańską podstawówką

  kb /inf. prasowa

  dodane 10.04.2017 15:01

  Około 400 osób odwiedziło, w ramach drzwi otwartych, budynek Salezjańskiej Szkoły Podstawowej, która od września będzie funkcjonowała na ul. Świętokrzyskiej 45-55.

  - Chcemy przysłać do szkoły piątkę naszych dzieci. Bardzo spodobało nam się to, że szkoła będzie ściśle współpracować z rodzicami, a także to, że każde dziecko stanie się w niej nie biernym odbiorcą wiedzy, ale jej odkrywcą i twórcą. Nasze dzieci są bardzo zadowolone ze spędzonych tutaj chwil - mówi ojciec jednej z wielu przybyłych do szkoły rodzin.

  Organizatorzy "Otwartych Drzwi" zadbali przede wszystkim o to, aby przygotowane zajęcia pokazały charakter szkoły. Gry i zadania logiczne, zajęcia z robotami, zajęcia językowe, sportowe, biologiczne odsłoniły, czego spodziewać się mogą potencjalni kandydaci. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się wyścigi przygotowanych robotów, mikroobserwacje roślinnych komórek, łamigłówki logiczne, pokaz żywych węży i pająków, quizy z języków obcych, zajęcia sportowe sekcji koszykówki i jazdy na rolkach, a także wywiady telewizyjne.

  Dla rodziców przygotowano specjalne stoiska informacyjne z edukacji wczesnoszkolnej, nauki języków obcych, biblioteczne oraz psychologiczno-logopedyczne. Całe spotkanie rozpoczęto od konferencji dyrektora, ks. Jerzego Babiaka, który podkreślał: - Nowa publiczna, pozarejonowa Salezjańska Szkoła Podstawowa we Wrocławiu jest wielką szansą dla całego katolickiego środowiska miasta Wrocławia. Chcemy, aby szkoła ta, która już niebawem zostanie obok nowego publicznego Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu, włączona do Zespołu Szkól Salezjańskich, była solidnym fundamentem w kształtowaniu i kształceniu "dobrych chrześcijan i uczciwych obywateli". Jej innowacyjność, kreatywność, a także zdecydowane oparcie się na wartościach chrześcijańskich mają zapewnić spełnione i szczęśliwe życie jej absolwentów oraz przygotować dobrą przyszłość naszego miasta, Kościoła i państwa.

  Mocnymi punktami nowej szkoły będą: wychowanie według systemu prewencyjnego św. Jana Bosko, innowacyjność i kreatywność, edukacja drugiego języka obcego (francuskiego, niemieckiego i rosyjskiego) od VII klasy, bardzo szeroki wachlarz zajęć dodatkowych, jednozmianowość, a także kuchnia gotująca zdrowe, smaczne i zróżnicowane posiłki.

  Rekrutacja do klas 0-1 oraz zapisy do klas 2-7 cieszy się już bardzo dużym zainteresowanie. Bliższe informacje o szkole możemy uzyskać na stronie: www.salez-wroc.pl.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół