• facebook
 • rss
 • Mają talent do miłosierdzia

  Maciej Rajfur Maciej Rajfur

  dodane 12.04.2017 11:37

  Uczniowie z Wołowa bez problemu przeszli z teorii wielkopostnej do praktyki. Łącznie przygotowali 36 toreb w ramach akcji "Talent Miłosierdzia".

  - Na początku Wielkiego Postu przeprowadziłem katechezę na temat filarów tego okresu: modlitwy, postu i jałmużny. To nie może być teoria. Co do modlitwy, ruszyło więc u nas koło modlitewne. Uczniowie na długiej przerwie w poniedziałki modlą się w intencjach, które przynoszą. Wypowiadają je na głos, a później odmawiamy dziesiątkę różańca - opowiada ks. Wojciech Buźniak.

  Katecheta z Wołowa kontynuował w temacie postu i jałmużny włączenie się, jak przed rokiem, w akcję "Talent Miłosierdzia", którą zorganizowała Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

  - Uczniowie odmówili sobie czegoś w Wielkim Poście, a odłożony grosz przeznaczyli na zakup produktów do Torby Miłosierdzia. Po lekcjach, w swoim wolnym czasie wybrali się wspólnie na zakupy, by wypełnić torby - mówi ks. Wojciech.

  11 klas technikum z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie zrobiło 22 paczki. Dwie torby dołożyli nauczyciele.

  - Młodzież jest bardzo otwarta na osoby potrzebujące, a przy tym jednoczy się w takich akcjach. Odstawiamy nasze indywidualne sprawy, by skupić się na pomocy innym. To w uczniach wyzwala dodatkową energię. Angażują się z sercem. Zauważają, że nawet najmniejsze rzeczy, które mogą komuś podarować, stają się dla innych wielkim darem - stwierdza Barbara Żeliźniak, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie.

  - Poprzez tę akcję chcemy pokazać, że razem możemy naprawdę realnie pomoc. Nie każdy miał tyle szczęścia co my, więc musimy mieć oczy szeroko otwarte i zauważać biedę wokół nas. Moi koledzy i koleżanki chętnie składają się na takie inicjatywy, nie ma żadnych oporów, nikt tego nie wyśmiewa, wręcz przeciwnie, czuje pewne zobowiązanie. Jeżeli inni dają, to czemu ja nie mogę? - tłumaczy Karol Borkowski z klasy trzeciej technikum.

  Od tego roku w "Talent Miłosierdzia" włączył się jeszcze Zespół Szkół Społecznych w Wołowie. Dyrektor Małgorzata Gajos zgodziła się bez wahania. Bardzo dobrze przyjęła ten pomysł. Szkoła Społeczna chętnie angażuje się w rożnego rodzaju akcje charytatywne.

  Cztery klasy gimnazjum i dwie z liceum przygotowały łącznie dwanaście toreb.

  - "Talent Miłosierdzia" nie tylko uczy nas dzielić się z bliźnim, który ma mniej, ale także formuje nas i daje nam, darczyńcom, naprawdę dużo. Uczy czerpania radości z dzielenia się. To nie jest tak, że na tym korzysta tylko ten, kto produkty przez nas kupione otrzyma, ale my także - zauważa Krzysztof Leszkowicz z klasy 1 liceum z Zespołu Szkół Społecznych w Wołowie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół