• facebook
 • rss
 • Pożegnanie prawosławnego arcybiskupa

  WKS

  dodane 18.04.2017 10:04

  Metropolita wrocławski wziął dziś udział w ceremonii pożegnania zmarłego wczoraj śp. abp Jeremiasza, metropolity wrocławsko-szczecińskiego Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.

  W imieniu archidiecezji wrocławskiej przesłał także wyrazy współczucia na ręce abp. Sawy, Prawosławnego Metropolity Warszawskiego i całej Polski.

  Pasterz Kościoła wrocławskiego podkreślił, że abp. Jeremiasz odszedł do Domu Ojca w chwili, kiedy wszyscy chrześcijanie – jak powiedział – „na różne sposoby, ale jednak wspólnie, w tym samym czasie, świętowali Zmartwychwstanie i śpiewali radosne Alleluja”. – To piękne podsumowanie wieloletniej posługi śp. arcybiskupa Jeremiasza we Wrocławiu i w całej naszej Ojczyźnie, której jednym z najważniejszych rysów była działalność ekumeniczna – zaznaczył abp Kupny. – Doświadczyłem tego osobiście, kiedy spotykaliśmy się przede wszystkim we wrocławskiej Dzielnicy Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań, której powstanie i działalność to w dużej mierze zasługa zmarłego arcybiskupa. Pozostanie on w pamięci wrocławian jako nauczyciel i orędownik budowania jedności w różnorodności – dodał .

  Metropolita wrocławski wyznał, iż jakkolwiek na przejście abp. Jeremiasza do Domu Ojca należy patrzeć w perspektywie wiary, która pozwala ufać, że Chrystus, którego zmarły głosił na ziemi, jest jego nagrodą w niebie, to jednak śmierć prawosławnego hierarchy jest ogromną stratą dla Wrocławia i całego Dolnego Śląska. Zapewnił przy tym o swojej modlitwie w intencji śp. abp. Jeremiasza oraz wszystkich, dla których jego odejście wiąże się z bólem i smutkiem.

  Zobacz zdjęcia z pożegnania abp Jeremiasza we Wrocławiu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • ksadea
   18.04.2017 22:13
   Kochany Pasterz, miłujący człowieka. Traktujący teologię z pokorą i czułością. Świadek Ewangelii przez radość, prostotę życia i wyczulenie na sprawiedliwość. Każdy rok przynosił w Nim jakąś zmianę: upodabniał się do Chrystusa, któremu służył.
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół