• facebook
 • rss
 • Modlitwa (w) ciszy

  Adrian Porwich

  dodane 21.04.2017 06:49

  W najbliższy poniedziałek kolejne spotkanie z cyklu OPen w Duszpasterstwie Akademickim "Dominik". Tym razem poświęcone medytacji - modlitwie zakorzenionej głęboko w tradycji Kościoła.

  Modlitwa medytacyjna już od czasów Ojców Pustyni stanowiła istotny element chrześcijańskiej duchowości. Z różnych powodów popadła ona w zapomnienie, a powszechnie medytacja kojarzona jest prawie wyłącznie z religiami Dalekiego Wschodu. Na szczęście, medytacja chrześcijańska powraca do łask - w dużym stopniu dzięki benedyktynom.

  Jakie jest miejsce modlitwy medytacyjnej w duchowości chrześcijańskiej? Czym różni się medytacja chrześcijańska od medytacji w religiach wschodnich? Jak łączyć modlitwę medytacyjną z zabieganiem i pośpiechem współczesności? Jak medytować po katolicku?

  Gościem kolejnego spotkania z cyklu OPen będzie o. Wojciech Czwichocki OP, dominikanin, rekolekcjonista i wieloletni opiekun grup medytacji chrześcijańskiej we Wrocławiu i Gdańsku.

  Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 24 kwietnia o 19.30 w Sali Głównej DA "Dominik".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • filip68
   08.12.2015 11:05
   Wspólnota Mimj.pl otrzymuje zezwolenie na transmisję Mszy Św przez internet za każdym razem.
   Na stronie został umieszczony film z udziałem ks. abp. Wacława Depo uczestniczącego w spotkaniu.
   Setki świadectw zostało złożonych, można zobaczyć na Youtube wpisując "mimj". Wiele ludzi zostało uzdrowionych z nieuleczalnego/problemów życiowych itp.
   ----------------------------
   Sam jestem świadkiem uzdrowień duchowych i fizycznych znajomych. Zauważyłem także poprawę ich warunków życiowych i relacji międzyludzkich.
   Dobrze, że ks. abp. Czaja poruszył temat wspólnoty gdyż trzeba zawsze być czujnym, aby zauważyć czy coś dobrego nie przekształci się z czasem w złe.

   Niezrozumiałym jest to, że ludzie od razu uważają nowo utworzoną wspólnotę za jakiś odłam czy sektę przecież w Polsce funkcjonuje wiele wspólnot modlitewnych.

   Niektóre problemy/schorzenia nie zostaną uleczone od razu na pierwszym spotkaniu należy uzbroić się w cierpliwość, ale nie daję nikomu gwarancji na wyleczenie(od woli Bożej to już zależy) oraz Nie należy rezygnować z pomocy lekarskiej.

   Czytając komentarze, zauważyłem iż psycholodzy czy lekarze ogólnie już boją się o utratę klientów(pacjentów)$.

   "Po owocach ich poznacie"

   Nikogo do niczego nie namawiam oraz nikomu niczego nie odradzam, każdy ma swój rozum niech więc myśli.
   Zdrowia życzę :)
   doceń 13
  • krysia1964
   28.12.2015 13:10
   Czy ks. Daniel jest egzorcystą?

   Nie ma go w spisie egzorcystów.
  • ilona1965
   01.01.2016 09:55
   filip68
   "Nikogo do niczego nie namawiam oraz nikomu niczego nie odradzam,każdy ma swój rozum nich więc myśli.Życzę zdrowia"

   A ja oprócz zdrowia życzyłabym duuuuużo zdrowego rozsądku.
  • MonikaKaron
   17.05.2017 23:49
   "Należy zauważyć, iż Komunikat Księdza Arcybiskupa z dnia 3 kwietnia br. nie zawierał zakazu organizowania spotkań Wspólnoty, ale wskazywał, iż biorąc pod uwagę toczące się prace Komisji oraz pojawiające się kontrowersje i pytania o status Wspólnoty, najwłaściwsze byłoby powstrzymanie się od organizowania wyjazdów na jej spotkania do czasu wydania ostatecznego orzeczenia i podjęcia decyzji. (...) Odpowiadając na przedłożoną prośbę, ale podtrzymując w pełni zastrzeżenia i treści zawarte w Komunikacie, Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo wyraża zgodę na zorganizowanie spotkań Wspólnoty w II i III sobotę maja, jednakże wyłącznie dla wiernych z terenu Archidiecezji Częstochowskiej."" źródło: mimj
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół