• facebook
 • rss
 • Nic nie zastąpi spotkania

  Maciej Rajfur

  |

  Gość Wrocławski 18/2017

  dodane 04.05.2017 00:00

  Mówiono o pożyteczności kłótni, naśladowaniu rodziców w swoich związkach i wielkiej potrzebie rozmowy w erze smartfonów.

  Za nami kolejne Laboratorium Miłości zorganizowane przez DA Redemptor. Tym razem dyskusje przebiegały pod hasłem: „Czy mój związek jest skazany na porażkę?”. 25 kwietnia wykład na temat: „Mój związek – kopia relacji moich rodziców?” wygłosił Jacek Rydlewski – psycholog, psychoterapeuta, wykładowca na Uniwersytecie Wrocławskim.

  W środę analizowano sprawy miłosne w ramach panelu pt. „Bardzo ładna z nas para – wystarczy Photoshop?”. – Aktywność w mediach społecznościowych jest trochę na pokaz. To nie znaczy, że nasze zdjęcia są nieprawdziwe, ale musimy zdać sobie sprawę, że pokazują jedynie wyidealizowany wycinek szerokiej rzeczywistości – mówił Rafał Lasek, który razem z żoną prowadzi warsztaty dla narzeczonych i rekolekcje dla małżeństw. Kinga Bednarczyk dodała, że przez aktywność wirtualną współcześnie pojawia się problem płytkich relacji. – Nie czujemy już potrzeby poznawania ludzi, bo ci w internecie pokazują nam wszystko o swoim życiu: gdzie i z kim byli, co jedli, co myślą o tym i o tamtym. Nie ma chęci otwarcia się na drugiego człowieka i dotarcia do niego – analizowała studentka psychologii. Ojciec Jacek Drabik SJ jest z pokolenia przejściowego, które pamięta czasy bez smartfonów. – Dzisiaj młodzi ludzie niestety wchodzą w relacje z komórką albo z tabletem – skwitował jezuita. Natomiast Małgorzata Lasek, żona Rafała, przyznała, że widzi ogromne zapotrzebowanie młodych ludzi na rozmowę. – To mnie przekonuje, że nic nie zastąpi spotkania, wspólnie przeżytego czasu – oświadczyła prelegentka. Goście panelu zgodnie stwierdzili, że budowanie relacji od cielesności, przyjemności to jak wchodzenie do związku i małżeństwa tylnymi drzwiami, a kłótnie, które prędzej czy później muszą się zdarzyć, mogą stać się dla związku szansą, nadzieją na wypracowanie rozwiązania, dojściem do ważnego wniosku.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół