• facebook
 • rss
 • Są tacy jak my

  Maciej Rajfur Maciej Rajfur

  dodane 05.05.2017 19:39

  W kolorowym korowodzie brały udział dzieci i młodzież z lokalnych szkół, przedszkoli, ośrodków, a także samorządowcy i parlamentarzyści. W Miliczu uroczyście obchodzono Światowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

  Całość zorganizowało Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, które w różny sposób pomaga potrzebującym. Sama organizacja mocno się rozwija, a jej działalność rozszerza się na cały region.

  Uczestnicy pochodów przeszli z ośrodka MSPDiON do centrum miasteczka, aby tam świętować i spędzić wspólnie czas oraz uwrażliwić lokalną społeczność na potrzeby osób z niepełnosprawnością. Zorganizowano różnorodne zabawy.

  Data nie została wybrana przypadkowo. W tym dniu cały świat przypomina o walce z dyskryminacją osób niepełnosprawnych. - Gros naszych podopiecznych to osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Chcemy uwypuklić, radując się, ciesząc się, że te osoby żyją pośród nas i nas wzbogacają swoją obecnością. Uczą się i pracują na co dzień przy nas. Dzisiaj, i nie tylko dzisiaj, pokazujemy, że stanowią część naszego społeczeństwa - tłumaczy Alicja Szatkowska, prezes MSPDiON.

  Podkreśla, bazując na swoim doświadczeniu, że takie dni jak Światowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną są bardzo potrzebne nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Należy bowiem ciągle przypominać o integracji z osobami niepełnosprawnymi. - Coraz częściej zdarza nam się, że Polacy, którzy wcześniej wyjechali za granicę, wracają do ojczyzny w momencie, gdy rodzi im się niepełnosprawne dziecko. Oni po prostu wiedzą, że w naszym kraju mają większą możliwość korzystania ze wsparcia niż na Zachodzie. Cały czas musimy pamiętać, że nie jesteśmy sami na tym świecie. Istnieje bardzo duża różnorodność, którą trzeba zauważać i szanować. Ona nie zniknie dlatego, że odwrócimy wzrok - uczula prezes Szatkowska.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół