• facebook
 • rss
 • Bóg chce, aby Go spotykać w modlitwie uwielbienia

  Arkadiusz Cichosz

  dodane 17.05.2017 10:59

  Eucharystia i wspólne muzyczne wielkanocne uwielbienie prowadzone przez Wspólnotę Przymierza Rodzin Mamre wypełniło poniedziałkowy wieczór w kościele pw. Trójcy Świętej, gdzie posługują na co dzień bracia bonifratrzy.

  W czasie homilii ks. Krystian Charchut podkreślił, że Eucharystia jest miejscem mistycznego i zupełnie wyjątkowego spotkania Boga. - Bóg jednak chce abyśmy Go też spotykali podczas modlitwy uwielbienia. Dlatego ten wieczór zakończy się uwielbieniem, byśmy poczuli się jak dzieci wobec naszego Ojca - mówił moderator diecezjalny WPR „Mamre”.

  W wieczornej modlitwie uczestniczyło kilkaset osób. Utwory wykonała Diakonia Muzyczna wspólnoty „Mamre”. Jak podkreślają jej członkowie w ostatnich miesiącach doświadczają wyjątkowego bożego błogosławieństwa. Zaczęło się od jesiennych warsztatów z chórzystami Trzeciej Godziny Dnia, wówczas padł pomysł, aby z Diakonii Muzycznej tworzyć większe dzieło, które będzie otwarte na muzyków z zewnątrz, spoza wspólnoty. I tak Diakonia stała się miejscem oraz środowiskiem ewangelizacji z jednej strony i rozwoju muzycznego z drugiej.

  Efekty pracy nad doskonaleniem warsztatu muzycznego oraz formacji duchowej można było zobaczyć podczas poniedziałkowego koncertu. Jego uczestnicy nie tylko słuchali koncertu ale przede wszystkim wspólnie się modlili.

  Najbliższe spotkanie ewangelizacyjno-modlitewne z mszą św. w intencji o uzdrowienie 17 maja o 19.00 w kościele śś. Piotra i Pawła w Trzebnicy. W sobotę 20 maja natomiast o 18.00 msza św. w intencji o uzdrowienie w kościele pw. NMP na Piasku we Wrocławiu.

  Zobacz zdjęcia ze spotkania.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół