• facebook
 • rss
 • TAM po raz trzeci

  Arkadiusz Cichosz /PWT

  dodane 18.05.2017 17:39

  Tym razem młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu oleśnickiego w ramach Teologicznej Akademii Młodych zgłębiała m.in. opis stworzenia świata czy teorię komunikacji.

  „Czy świat został stworzony w siedem dni?” to tytuł wykładu ks. prof. PWT dr. hab. Rajmunda Pietkiewicza. - Mówiłem o tym, w jaki sposób interpretować pierwszy opis stworzenia; że należy odróżnić pewne cechy gatunku literackiego. Sens wyrazowy pokazuje nam rzeczywiście siedem dni, ale autor natchniony chciał nam przekazać, że świat został stworzony przez Boga, jest w harmonii, że świat nie jest w chaosie - podsumowywał po wykładzie prorektor Papieskiego Wydziału Teologicznego.

  Drugi wykład trzeciego spotkania Teologicznej Akademii Młodych odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Oleśnicy. Ks. dr Rafał Kowalski szukał odpowiedzi na pytanie: "Czy uczeń może zrozumieć nauczyciela, chłopak dziewczynę, a mąż żonę, czyli dlaczego mówimy do siebie czterema językami?".

  Trzeci wykład miał tytuł: „Religia ciała - fitness ducha. Rzecz o integralnym rozwoju człowieka”. Wygłosił go w Centrum Kultury w Sycowie doktorant na Papieskim Wydziale Teologicznym Sławomir Zatwardnicki. - Starałem się pokazać młodym pewien klimat, w którym żyjemy. Wielu go nazywa „religią zdrowia”. Bardzo troszczymy się o ciało kosztem duszy. Troska o duszę natomiast jest priorytetem. Jeśli to się stanie, to i ciało na tym zyska. Ważne, aby wszystko było w odpowiedniej kolejności. Nie możemy zaczynać od ciała i nie możemy stawiać między duszą i ciałem znaku równości, bo wtedy ta pierwsza jest lekceważona.

  Kolejne, ostatnie już spotkanie Teologicznej Akademii Młodych odbędzie się 2 czerwca. Będzie to podsumowujący cały projekt panel dyskusyjny „żyd, chrześcijanin i muzułmanin”.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół