• facebook
 • rss
 • Ekonomia naprawdę wartościowa

  inf. pras. /ac

  dodane 20.05.2017 19:29

  Zbliżają się obchody 20. rocznicy 46. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego. Pierwsze z cyklu rocznicowych spotkań już 23 maja.

  „Wrocław jest miastem położonym na styku trzech krajów, które historia bardzo ściśle ze sobą połączyła. Jest poniekąd miastem spotkania, jest miastem, które jednoczy. Tutaj w jakiś sposób spotyka się tradycja duchowa Wschodu i Zachodu.” Te, słynne dziś, słowa papież Jan Paweł II wygłosił podczas Msz św. na zakończenie 46. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego we Wrocławiu. Kongres, który odbył się w dniach 25 maja-1 czerwca 1997 roku pod hasłem „Eucharystia i wolność” był jednym z najważniejszych wydarzeń religijnych w życiu Europy Środkowo-Wschodniej.

  Z okazji przypadającej w tym roku rocznicy Archidiecezja Wrocławska, Miasto Wrocław, Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” oraz Instytut Tertio Millennio zapraszają do wzięcia udziału w debatach, wykładach, projekcjach filmowych, koncertach, a także uroczystościach religijnych pod hasłem „Prawda–Zaufanie – Wspólnota”.

  Pierwsze z wydarzeń – zaplanowanych na czas od 23 maja do 24 czerwca – „Po co wartości w ekonomii?”, odbędzie się 23 maja o 10.00 w budynku Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu (sala 4W w budynku Biblioteki) W pierwszej części wezmą udział: prof. Marek Belka, dr Andrzej Olechowski, Krzysztof Domarecki, moderator: Maciej Zięba OP; w drugiej – prof. Elżbieta Mączyńska, prof. Ryszard Bugaj, Piotr Krupa, moderator: prof. Bogusław Fiedor.

  Podczas obu części debaty czołowi polscy ekonomiści, jak również przedstawiciele świata biznesu, wypowiedzą się na temat roli etyki i moralności w ekonomii. Po każdej z części przewidziana jest dyskusja otwarta – czas na pytania oraz refleksje ze strony publiczności. Wydarzenie adresowane jest nie tylko do studentów kierunków ekonomicznych, ale do wszystkich tych, którzy zadają sobie pytanie o kondycję współczesnej gospodarki wolnorynkowej.

  Organizatorzy cyklu obchodów: Archidiecezja Wrocławska, Miasto Wrocław, Ośrodek „Pamięć i Przyszłość”, Instytut Tertio Millennio. Partnerzy: Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu, Instytut Studiów Miejskich, Barbara.

  Szczegóły programu znaleźć można na stronie www.prawda-zaufanie-wspolnota.pl.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół