• facebook
 • rss
 • Grupa 20 - Po pierwsze rodzina

  Karol Białkowski Karol Białkowski

  dodane 05.07.2017 10:34

  "Dwudziestka" wyruszy na Jasną Górę po raz pierwszy. Ma jednak ściśle określony charakter. Na pewno jest to zupełnie nowe otwarcie na rodziny.

  Grupa 20 powstała przy okazji pielgrzymek pieszych do grobu św. Jadwigi. - Po ostatniej, na spotkaniu popielgrzymkowym, bp Jacek Kiciński zaproponował byśmy pod tym szyldem wyruszyli na Jasną Górę. Od razu zapytał czy mamy jakiś pomysł na określenie charakteru grupy - mówi ks. Jakub Lukowski, który obok ks. Mariusza Wyrostkiewicza, jest jej przewodnikiem.

  Ks. Jakub podkreśla, że duszpasterze byli trochę zaskoczeni, ale podjęli wyzwanie. Natomiast ksiądz biskup zachęcił ich do tego, by "dwudziestka" stała się grupą rodzinną. Pomysł się spodobał i zaczęły się przygotowania. - Odbyły się spotkania ze sztabem pielgrzymki na Psim Polu oraz na Krzykach, a teraz trwają zapisy - dodaje. Kapłan podkreśla, że "20" nie jest przypisana do żadnej konkretnej parafii czy dekanatu. - Otwarci jesteśmy na wszystkich i liczymy, że z tej propozycji skorzystają rodziny z całej archidiecezji - zachęca.

  W tej chwili wśród  zapisanych osób jest grupa młodzieży, która zadeklarowała, że w  czasie pielgrzymki zajmie się dziećmi. - Pomysł jest taki, by na postojach na trasie oraz na noclegach było specjalnie wydzielone, bezpieczne miejsce dla najmłodszych. Kompletujemy zabawki i piłki, z których będą mogły skorzystać pod opieką naszych wolontariuszy - wyjaśnia. Jak zapowiada, to jedno z udogodnień, bo w przygotowaniu są kolejne.

  Ks. J. Łukowski jest przekonany, że rekolekcje w drodze mogą być też doskonałą okazją na wspólne, wakacyjne, rodzinne spędzenia czasu. - Przygotowujemy z ks. Mariuszem konferencje, które będą dotyczyły życia rodzinnego. Planujemy zaprosić również ciekawych gości, którzy podzielą się swoim doświadczeniem życia rodzinnego - zachęca. Kto to będzie? Trwają jeszcze ustalenia.

  Wszelkich aktualności dotyczących grupy można szukać na stronie www.20.pielgrzymka.pl oraz na profilu "dwudziestki" na Facebooku.

  Zaproszenie do "dwudziestki"
  Gosc Wroclawski

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Wybrane dla Ciebie

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół