• facebook
 • rss
 • Pierwsze warsztaty i grom z nieba

  BP SFM

  dodane 11.07.2017 09:31

  Podobno na każdym wyjeździe trzeci dzień jest najtrudniejszy. Uczestnicy XXIV Salwatoriańskiego Forum Młodych mieli okazje się przekonać czy ta zasada jest prawdziwa 10 lipca.

  Kolejny dzień spotkania zaczął się od wspólnej modlitwy. Następnie uczestnicy udali się na śniadanie, a po posiłku poznali swoje grupy warsztatowe. Tegoroczne forum, podobnie jak w poprzednich latach, oferuje szeroki ich wachlarz. Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia muzyczne takie jak gospel czy bębny. Sporą liczbę osób zgromadziły również warsztat wojskowy oraz zajęcia piłki nożnej, siatkówki, a także lectio divina oraz coaching. Jednak jako pierwsi publicznie zaprezentowali się „forumowicze”, którzy zgłębiali sztukę… beatboxu. Właściwie zaprezentował się prowadzący wspomnianych warsztatów. Popularny "Pryk" rozpoczął obiad od spontanicznego i efektownego pokazu swoich umiejętności.

  Po posiłku i chwili czasu wolnego forumowicze udali się na wykład dotyczący rozwoju osobistego, na którym nauczyli się między innymi tego jakie pytania zadawać samemu sobie, żeby nie pytać "czy" nam się coś uda, ale "kiedy". To było inspirujące spotkanie. Po wykładzie grupy spotkały się w "kręgach biblijnych" i medytowały nad fragmentem Ewangelii o Zacheuszu. Był to jednak jedynie przedsmak Eucharystii.

  Od rana w Dobroszycach było niezwykle upalnie. Deszcz zaczął padać tuż po rozpoczęciu Mszy św. Co więcej, w chwili kiedy ks. Maciej Dalibor wypowiedział słowa: "Pan z Wami", zebrani w kościele usłyszeli potężny grom, po którym zgasło światło w kościele. Liturgia Słowa odbyła się w ciemnościach, co nadało jej wyjątkowy charakter.

  Po kolacji uczestnicy Forum zebrali się pod halą namiotową, by wspólnie przezywać "wieczór radości". Niemal 400 osób tańczyło zumbę przy tak znanych utworach jak "Despacito", czy "Shape of you", ale też "Oczy Zielone" Zenona Martyniuka.

  Kolejny intensywny dzień na forum zakończyła adoracja i pierwsza bajka opowiedziana przez ks. Jerzego Morańskiego.

  Zobacz zdjęcia i film poniżej.

  24 Forum Młodych- Dzień 3
  Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół