• facebook
 • rss
 • Bóg działa

  Alicja Szymczak

  dodane 14.07.2017 14:15

  Przekonali się o tym uczestnicy Salwatoriańskiego Forum. O niezwykłej mocy Bożej opieki opowiadali znani aktorzy, a wieczorem każdy mógł zaczerpnąć ze źródła Bożego Miłosierdzia.

  W czwartek na Salwatoriańskie Forum Młodych zawitał generał salwatorianów - ojciec Milton Zonta. Pochodzący z Brazylii kapłan został przywitany najpierw przez ks. Maćka Szeszko oraz ks. Łukasza Anioła, a później przez pozostałych uczestników spotkania. Jego obecność to na pewno zaszczyt i ogromna przyjemność dla całego RMS-u.

  Po obiedzie i chwili czasu wolnego odbyła się kolejna forumowa konferencja. Tym razem świadectwem swojej wiary i swojego życia w małżeństwie podzielili się Michał Chorosiński oraz Dominika Figurska. Aktorzy, ze względu na dość długą i aktywną karierę, nie byli obcy dla większości uczestników. Przedstawili historię tego jak dorastali, jak poszukiwali Boga, jak On szukał ich oraz jak uratowali swoje małżeństwo.

  Po spotkaniu z gośćmi uczestnicy spotkania udali się na ostatnie na tegorocznym SFM "kręgi biblijne". Bezpośrednio po grupowej medytacji udali się na Eucharystię. Kazanie wygłosił ks. Adrian Żądło, który opowiedział o niesamowitej dziewczynie, misjonarce Wolontariatu Misyjnego "Salvator", śp. Helence Kmieć. Dziewczyna zginęła podczas swojej posługi w Boliwii w styczniu tego roku (czytaj TUTAJ i TUTAJ).

  Po Mszy św. uczestniczy udali się na kolację, a po godzinie 20 rozpoczęła się "noc konfesjonałów". Podczas dwugodzinnej adoracji kilkunastu księży ustawiło się w wybranych wcześniej punktach na terenie ośrodka. "Forumowicze" podchodzili do nich, aby się wyspowiadać lub otrzymać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Niemożliwe jest opisanie tego co działo się podczas tej nocy. Można być jednak pewnym, że Chrystus był wtedy wśród uczestników, a wiele dusz zostało uratowanych.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół