• facebook
 • rss
 • Ostatnie szlify przed The World Games 2017

  Karol Białkowski Karol Białkowski

  dodane 19.07.2017 12:14

  Już jutro o 19.00 rozpocznie się ceremonia otwarcia The World Games 2017. Na Stadionie Miejskim we Wrocławiu trwają ostatnie przygotowania.

  Kilkaset ton stalowych konstrukcji, które przywieziono blisko setką tirów i ustawiano 20 dni składa się na scenografię ceremonii otwarcia The World Games 2017, która w czwartek odbędzie się na Stadionie Miejskim. - W szczytowym momencie zaangażowanych jest w próby nawet tysiąc osób - choreografów, tancerzy, i wszystkich muzykach. Trzeba pamiętać, że w samym sercu ceremonii są sportowcy, których jest ponad 3 tys. co daje w sumie ok. 6 tys. osób przygotowuje ceremonię otwarcia. To pierwsze tak wielkie widowisko w naszym kraju  - mówi Bartosz Bieszyński, główny producent ceremonii otwarcia The World Games 2017

  W czwartkowy wieczór na trybunach zasiądzie 26 tys. ludzi. Poza tym miliony odbiorców obejrzą transmisję telewizyjną. Sygnał przekazywany będzie do ok. 100 krajów na całym świecie. - Jednym z wyzwań jest dźwięk. Możemy  mieć tu najlepszych artystów, ale najważniejsze jest byśmy ich słyszeli. Spośród czterech dni prób jeden był dedykowany tylko próbom dźwiękowym. Mamy prawie 300 źródeł dźwięku oraz bardzo specyficzny obiekt jakim jest stadion, ale udało się nam to bardzo dobrze przygotować - opowiada i zapewnia, że w każdym miejscu na trybunach słyszalność będzie bardzo dobra.

  Krzysztof Materna, reżyser ceremonii otwarcie The World Games, zaznacza, że ceremonia otwarcia polega na... otwarciu. - Chodzi o to, by wszyscy goście, którzy przyjeżdżają do Wrocławia poczuli się jak na prawdziwych igrzyskach, by byli powitani z godnością, radością, żeby wiedzieli, iż Wrocław jest światowym miastem przyjaźnie nastawionym na przybyszów, a także, że czeka na sportową rywalizację, ale też, zgodnie z ideą de Coubertina, na uczestnictwo w igrzyskach - mówi.

  K. Materna podkreśla, że ceremonia łączy ideę powitania z młodością, przebojowością oraz z tym, do których ta impreza jest skierowana - sportowcami. Dlatego dominować będzie atmosfera zabawy. - Stąd pomysł z krasnalami, z młodymi wykonawcami - wyjaśnia. Każdy uczestnik ceremonii otwarcia znajdzie na swoim krzesełku czapkę krasnala, którą będzie mógł zabrać do domu jako pamiątkę po tym wydarzeniu.

  Podczas ceremonii otwarcia wystąpią m. in.: Radzimir "Jimek" Dębski, Dawid Kwiatkowski, Steve Nash & Turntable Orchestra, Kamil Bednarek oraz Igor Herbut z zespołu LemOn.

  Zobacz zdjęcia z jednej z ostatnich prób.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół