• facebook
 • rss
 • Boskie wakacje

  Maciej Rajfur Maciej Rajfur

  dodane 04.08.2017 13:20

  Gdy Bóg jest na pierwszym miejscu, wszystko jest na właściwym miejscu! - pod takim hasłem, zaczerpniętym od św. Augustyna, podróżowały nad Bałtyk dzieci z Kucharzowic.

  Wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży odbył się w dniach 18-31 lipca w Ulinii k. Łeby, w ośrodku Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. 82 uczestników “Boskich Wakacji” pochodziło głównie z parafii Kucharzowice, ale również z terenu powiatu strzelińskiego, z Dzierżoniowa i innych miejsc archidiecezji.

  Cały wyjazd ukierunkowany był na kształtowanie postaw i rozwój osobisty w duchu wartości chrześcijańskich, przy aktywnie i radośnie spędzanym wolnym czasie.

  - Był to czas zbliżania się do Pana Boga, poznawania prawd ewangelicznych i sposobu realizowania ich w życiu codziennym. Ufamy, że dzieci doświadczyły tam wspólnoty wiary, a także nawiązały nowe znajomości i przyjaźnie - opowiada ks. Waldemar Cwynar, proboszcz parafii św. Andrzeja Apostoła.

  Jak dodaje, w trakcie pobytu, oprócz czasu “dla ducha”, nie zabrakło również czegoś “dla ciała” - udało się zorganizować m.in. zwiedzanie Łeby, Gdańska i Fokarium w Sarbsku. Choć pogoda nie zawsze dopisywała, nie obyło się bez plażowania nad Bałtykiem.

  Dzieci wzięły udział także w rozgrywkach sportowych, konkursach, grach terenowych i zabawach integracyjnych.

  - Oprócz codziennej Mszy św. i wspólnej modlitwy, stałym elementem dnia były także spotkania w małych grupach, podczas których rozważaliśmy Modlitwę Pańską i przedstawialiśmy drogę życia chrześcijańskiego, zanurzonego w miłości Ojca, pełnego dobrych pasji, rozwijania talentów i zmierzającego do świętości - mówi ks. W. Cwynar.

  Wakacyjny obóz okazał się idealnym połączeniem rekolekcji z ciekawym i aktywnym wypoczynkiem.

  - 90 proc. dzieci z parafii pojechało ze mną i to mnie bardzo cieszy, że udało się tyle osób zmobilizować - podsumowuje ks. Waldemar Cwynar, organizator i pomysłodawca "Boskich wakacji".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół