• facebook
 • rss
 • Ufać jak Maryja

  kl. Mateusz Smaza

  dodane 06.09.2017 14:49

  Ostatnim akcentem kleryckiej pielgrzymki na Jasną Górę była Msza św. przed cudownym wizerunkiem Czarnej Madonny. Relacjonuje kl. Mateusz Smaza.

  Rano zjedliśmy śniadanie w refektarzu ojców paulinów. Później mieliśmy czas wolny na osobistą modlitwę przed Obrazem Matki Najświętszej oraz na adorację Najświętszego Sakramentu. Był to też czas na odwiedzenie zakładów krawieckich szyjących sutanny (w końcu jest to tzw. pielgrzymka "po sutannę").

  O 11.00 uczestniczyliśmy we Mszy św. przed Obrazem Jasnogórskim. Przewodniczył jej nasz rektor, ks. Kacper Radzki. Obecni byli także inni przełożeni - ks. Łukasz Piłat, ks. Arkadiusz Kruk, ks. Artur Szela.

  Kazanie wygłosił ks. Maciej Małyga. Porównywał w nim dwa fragmenty z Ewangelii: o rozmnożeniu chleba na pustkowiu oraz o cudzie na weselu w Kanie Galilejskiej. Zwrócił naszą uwagę na to co robili uczniowie oraz Maryja. Zarówno oni jak i Matka Boża zwracają się do Jezusa zauważywszy pewien brak. Uczniowie w związku z późną porą chcą aby ludzie się rozeszli - widzą brak, ale chcą go rozwiązać bez Jezusa, nawet doradzają mu co ma zrobić, mają własny projekt - natomiast Maryja nie podsuwa Jezusowi własnego projektu, przedstawia tylko brak i w pełni Mu ufając czeka na rozwiązanie.

  Przekonywał, że powinniśmy się od Maryi, nauczycielki wiary, uczyć ufności drogom Jej Syna. Ojciec duchowny zachęcał też do tego, byśmy odczuwając jakiś brak, powiedzieli to Chrystusowi, tak jak to zrobiła Jego Matka. Przekonywał też, że bez Jezusa nasze pragnienia pozostaną nienasycone, staną się niszczącą siłą. Natomiast Pan z wody naszych pragnień może uczynić dobre wino.

  Po Mszy św. w zakrystii spotkaliśmy Nuncjusza Apostolskiego w Polsce. Zrobiliśmy z nim pamiątkowe zdjęcie. Po obiedzie podziękowaliśmy paulinom za gościnę i pojechaliśmy do domów.

  Dziękujemy wszystkim przełożonym naszego seminarium za obecność i duchowe wsparcie, wszystkim proboszczom parafii nas goszczących za serdeczne przyjęcie i cenne rady na dalsze lata seminarium, rodzinom, u których mieszkaliśmy za świadectwo ich życia, wszystkie rozmowy i okazaną pomoc, często przewyższającą podstawowe potrzeby nas, pielgrzymów.

  Wszystkie intencje i wszystkich was zanieśliśmy przed tron Jasnogórskiej Pani i ofiarowaliśmy Komunię Świętą w waszej intencji. Niech wam Bóg błogosławi!

  Zobacz zdjęcia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół