• facebook
 • rss
 • Twórczości moc

  Anna Stramowska

  dodane 06.09.2017 20:33

  W Białym Dunajcu odbył się tradycyjnie Festiwal Piosenki Wszelakiej. Zwyciężyli studenci z chaty DA "Domiinik". Oto krótka relacja Anny Stramowskiej.

  W tym roku po raz pierwszy przyjechałam na obóz w Białym Dunajcu. Do wyjazdu zachęciła mnie koleżanka oraz plan licznych wycieczek w góry i studenckie integracje. Tych ludzi łączy poszukiwanie przygód w Tatrach, wspólne przebywanie razem w fantastycznej atmosferze, otwartość na wszystkich ludzi. Praktycznie codziennie są wyjścia w góry, a po zdobyciu szczytów raczymy się wyśmienitymi posiłkami przygotowanymi przez kilku śmiałków-kuchcików.

  Jednak wtorek 5 września był wyjątkowy - to dzień Festiwalu Piosenki Wszelakiej. Członkowie wszystkich duszpasterstw wylewają siódme poty, by wieczorem na sali w remizie zaprezentować się najlepiej i wygrać. W DA "Redemptor" podchodzimy do tej kwestii z ambicją. Posileni śniadaniem pracowaliśmy nad słowami do piosenki „Derniere danse” francuskiej piosenkarki Indili. Wybraliśmy solistów, opracowaliśmy choreografię oraz rekwizyty i przebrania. Wszyscy ubrani byliśmy w stroje partyzanckie - bo taki jest temat przewodni naszej chaty.

  Śpiewaliśmy o naszym obozie, charakterystycznych "smaczkach", a każdemu duszpasterstwu poświęciliśmy przynajmniej wers piosenki, odnoszący się do tegorocznej tematyki każdej z chat. Dzielnie i twórczo wspomagali nas muzyczni i niezastąpione kulturalne. Bez ich pomocy trudno byłoby się zebrać. Działaliśmy razem, każdy wyrażał swoje myśli i pomysły, które potem sprawdzaliśmy i ulepszaliśmy.

  Po próbach i obiedzie nabraliśmy duchowej supermocy podczas chatkowej Eucharystii odprawionej przez naszego duszpasterza ojca Mariusza Simonicza.

  Na miejscu, w białodunajeckiej remizie, zebrało się ponad 600 osób. Niezbyt wielka scena przetrwała 14 występów, z których każdy był wyjątkowy i przy akompaniamencie przeróżnych instrumentów. Festiwal był bardzo udany. A po muzycznych szrankach - impreza w remizie do białego rana...

  Zobacz występ zwycięzców z chaty DA "Dominik"

  Festiwal Piosenki Wszelakiej 2017 - DA Dominik
  Biały DunajecTV
  Zobacz zdjęcia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół