• facebook
 • rss
 • Biskup na szkolnej katechezie

  Karol Białkowski Karol Białkowski

  dodane 11.09.2017 15:35

  W ramach rekolekcji przygotowujących do uroczystości odpustowych w parafii pw. św. Jerzego i Podwyższenia Krzyża Świętego na wrocławskim Brochowie gości bp Antoni Długosz.

  W ramach swej wizyty, oprócz nauk rekolekcyjnych w kościele, biskup pomocniczy częstochowski odwiedził Szkołę Podstawową nr 80 im. Tysiąclecia Wrocławia i poprowadził lekcje katechezy dla jej uczniów. Mówił przede wszystkim o rodzinie.

  W krótkiej rozmowie z "Gościem" opowiadał jak trzeba rozmawiać z dziećmi o Bogu. - Przede wszystkim dzieci nie mogą się bać tego, kto do nich mówi. Muszą go zaakceptować. Ja najpierw nawiązuję kontakt z nimi, a gdy się mnie już nie boją, kiedy widzą, że jestem ich przyjacielem, wtedy mówię im, że ja je kocham, a jeszcze bardziej Pan Bóg - mówił. Zaznaczył, że stara się je przekonać do tego, że mogą się z Nim czuć bardzo bezpiecznie. - On jest naszym Tatą, który wszystkich kocha, nawet jak rozrabiamy jest naszym najlepszym, kochającym Ojcem. Tak o Nim mówię - dodał.

  Drugą rzeczą na, którą bp Długosz zwraca uwagę w rozmowie z dziećmi jest fakt, że Boga nie widać i dzięki temu może być wszędzie. - Dlatego Pana Boga nie rysujemy, ale staramy się z zamkniętymi oczami pomyśleć, że jest On blisko nas i bardzo nas kocha, nawet bardziej jak mama i tata.

  Bp A. Długosz dał też wskazówkę jak odpowiadać dzieciom na trudne pytania. - Rodzice muszą wszystko wiązać z Panem Bogiem. Najwięcej trudności sprawiają pytania dotyczące pochodzenia człowieka i dlatego nie należy się wstydzić i mówić, że to właśnie Pan Bóg chce, by tatuś i mamusia kochali się nawzajem, żeby dali od siebie cząstki, z których powstaje nowe życie. Najważniejsze, by dzieci się o tym dowiedziały od rodziców, a nie od kolegów czy koleżanek, którzy czasem w sposób skrajny, ordynarny o tych sprawach mówią.

  Księdza biskupa można posłuchać do środy włącznie. Nauki dla dorosłych odbywają się podczas Mszy św. o 9.00, dla dzieci o 16.30, a dla młodzieży (zwłaszcza kandydatów do bierzmowania) o 18.00. Uroczysta Eucharystia odpustowa rozpocznie się w czwartek, 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, o 18.00. Przewodniczył jej będzie bp Andrzej Siemieniewski.

  Zobacz fragment katechezy. Dzieci i ksiądz biskup wspólnie śpiewają i tańczą.

  Bp Antoni Długosz z dziećmi SP nr 80 we Wrocławiu
  Gosc Wroclawski

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół