• facebook
 • rss
 • Piękne oblicze sportu

  Agata Combik Agata Combik

  dodane 12.09.2017 13:45

  Olimpiada Osób Niepełnosprawnych Fundacji im. Brata Alberta zgromadziła na wrocławskim Stadionie Olimpijskim tłum radosnych zawodników.

  – Ideą naszej olimpiady, która odbywa się już po raz 13., jest zjednoczenie środowiska osób niepełnosprawnych na Dolnym Śląsku – mówi Aleksander Sadowski, instruktor terapii zajęciowej, muzykoterapeuta z WTZ „Muminki”.

  W tym roku zgłosiło się na zawody 9 drużyn. Z samego Wrocławia uczestniczyły w olimpiadzie drużyny z „Arki”, z WTZ „Muminki”, WTZ „Wspólnota” i z Przyjaznego Domu. Poza tym przyjechały ekipy z różnych miejscowości Dolnego Śląska. Razem z kibicami, osobami towarzyszącymi na stadion trafiło kilkuset pasjonatów sportowej zabawy. Na szczęście w nocy się wypadało i od rana towarzyszyło zawodnikom piękne słońce.

  – Mamy piękny olimpijski znicz, przy czym zarówno ten, który płonie w czasie zawodów, jak i ten, który służy do zapalania go, zostały wykonane na naszych warsztatach terapii zajęciowej – dodaje A. Sadowski. – Wśród konkurencji mamy biegi na różnych dystansach, m.in. sztafetę męską i żeńską 4 x 100 metrów, biegi krótkodystansowe; zrezygnowaliśmy ze skoku w dal, natomiast odbywa się rzut kulą kobiet, mężczyzn, rzut kulą osób niepełnosprawnych ruchowo – czyli na wózku lub poruszających się o balkoniku,

  Wiele osób trenuje od kilku lub nawet kilkunastu tygodni, dzięki temu poprawiają rzeczywiście swoją kondycję. Olimpiada ma także niewątpliwe walory zdrowotne. – Wiadomo, że nie chodzi tu głównie o wyniki. Sportowe współzawodnictwo, przyjacielskie spotkanie z kolegami z innych warsztatów, placówek, przynoszą naszym podopiecznym mnóstwo radości – wyjaśnia A. Sadowski. – Możemy poszczycić się wspaniałą atmosferą.

  Zawodnicy startowali w biegu na kilku dystansach   Zawodnicy startowali w biegu na kilku dystansach Agata Combik /Foto Gość Dekoracja zwycięzców   Dekoracja zwycięzców Agata Combik /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół