• facebook
 • rss
 • Ratusz na wrocławskim Brochowie znów zachwyci

  inf. prasowa, ela

  dodane 13.09.2017 19:18

  Jacek Sutryk, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych UM Wrocławia, poinformował jakie funkcje będzie pełnił budynek starego Ratusza na Brochowie.

  - Po rozmowach z Radą Osiedla Brochów, odnowa ratusza jest dla nas sprawą priorytetową. Docelowo chcemy stworzyć w tym miejscu centrum aktywności dla lokalnych mieszkańców - powiedział Jacek Sutryk.

  Projekt zakłada kompleksowy remont, przebudowę oraz rozbudowę budynku starego ratusza na Brochowie oraz utworzenie w nim dwóch dziennych domów pomocy na 60 miejsc dedykowanych osobom niesamodzielnym, w szczególności osobom starszym. Zaplanowano też wdrożenie usług opiekuńczych i wspierających, zapewniających aktywizację w sferze fizycznej, intelektualnej oraz społecznej, a także udział w zajęciach ruchowych, rehabilitacyjnych, rekreacyjnych i towarzyskich. Docelowo obiekt będzie lokalnym centrum aktywności społecznej.

  Budynek zostanie w pełni dostosowany dla osób niepełnosprawnych. W obiekcie zaplanowano specjalne sale szkoleniowe, sale do kinezyterapii, pokoje wypoczynkowe, gabinety pielęgniarek i psychologa, szatnie, pomieszczenia gospodarcze oraz jadalnię. Będzie także sala komputerowa wyposażona w sprzęt IT, niezbędny do prowadzenia zajęć.

  Prace budowlane obejmą remont dachu i elewacji wraz z ociepleniem, wymianę stolarki okiennej i drzwi, wymianę instalacji wewnątrz budynku, zmianę systemu ogrzewania, montaż automatycznego systemu wentylacji oraz energooszczędnego oświetlenia. Zakres przebudowy obejmie także zagospodarowanie terenu przy budynku, na którym pojawi się mała architektura, siłownia plenerowa i altana.

  Projekt powstaje z inicjatywy miasta, we współpracy z Radą Osiedla Brochów. Za część inwestycyjną będzie odpowiedzialny Zarząd Inwestycji Miejskich, natomiast za realizację projektu i wyposażenie - Miejskie Centrum Usług Socjalnych.

  - To jedna z wielu inwestycji, które będziemy realizować wspólnie z mieszkańcami i przede wszystkim dla mieszkańców - dodał dyrektor Departamentu Spraw Społecznych.

  Koszt prac budowlanych wraz z wyposażeniem wyniesie niecałe 5 mln zł. Prace przy inwestycji rozpoczną się już w październiku.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół