• facebook
 • rss
 • Jasnogórski wizerunek dla parafii w Małujowicach

  Jakub Jałowiczor Jakub Jałowiczor

  dodane 13.09.2017 20:57

  Kopia cudownego obrazu Czarnej Madonny zawiśnie w kościele parafialnym w Małujowicach. Przypomnijmy - to również diecezjalne sanktuarium św. Jakuba Apostoła, a świątynia nazywana jest, ze względu na ścienne malowidła, śląską Sykstyną.

  Do Częstochowy udała się delegacja z Małujowic pod przewodnictwem proboszcza ks. Mieczysława Tomasza Sałowskiego, który przewodniczył również Eucharystii w kaplicy Cudownego Obrazu.

  We wstępie dziękował Opatrzności Bożej za dar obrazu z częstochowskim wizerunkiem Maryi. Następnie przypomniał, że obchodzone tego dnia (12 września) wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi zostało ustanowione na pamiątkę wiktorii wiedeńskiej króla Jana II Sobieskiego nad Turkami. - Ta Madonna będzie w bocznym ołtarzu - zaznaczył. Po czym dodał: - Niech Bóg sprzyja i błogosławi ofiarodawcy, całej parafii. Niech przyjmie wszystkie te nasze intencje, z którymi przyjechaliśmy i przyszliśmy przed tron Matki.

  W homilii cytował modlitwę malarki, która przez prawie rok pisała ikonę NMP Częstochowskiej dla małujowickiej parafii: - O Panie wszystkiego, co istnieje. Ty oświecałeś apostoła i ewangelistę Łukasza Duchem Świętym, pozwalając mu namalować Swoją Matkę trzymającą Cię w ramionach i mówiącą: "Łaska Tego, który się ze mnie narodzi spłynie na cały świat". Oświeć i prowadź mego serca i mego ducha. Kieruj dłońmi swej niegodnej służebnicy, aby mogła godnie i w sposób doskonały stworzyć Twój wizerunek, a także Twej Matki i wszystkich świętych na chwałę, radość i ozdobę Twojego świętego Kościoła. Odpuść mi moje grzechy, a także grzechy tych, którzy będą oddawać cześć tej ikonie, którzy gorącą modlitwą przed nią wielbią osoby na niej przedstawione. Chroń ich od zła wszelkiego i wesprzyj dobrą radą. Oto proszę dzięki wstawiennictwu Twej Matki, apostoła Łukasza i wszystkich świętych. Amen.

  - To dobrze, że malowana ikona nie jest tylko jakimś zabytkiem, nie jest tylko wartością zewnętrzną, materialną, ale jest otoczona w sposób duchowy, omodlona - zaznaczył kaznodzieja.

  Następnie mówił o szczególnej czci swoich parafian do Maryi. - Ona, oprócz św. Jakuba, którego wizerunek jest w głównym ołtarzu, odbiera cześć i niech tak pozostanie - mówił. Podkreślił, że bardzo go ucieszyła inicjatywa, by w jednym z bocznych, odbudowanych ołtarzy, zawisł wizerunek NMP Częstochowskiej. - Wierze i ufam, że moi parafianie nigdy nie są i nie będą samotni mając za Matkę Królową w Jej wizerunku.

  Instalacja kopii obrazu jasnogórskiego w kościele pw. św. Jakuba Apostoła odbędzie się w niedzielę 1 października.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • komarek
   24.02.2015 14:05
   Z relacji dziennikarzy wynika ze strzelaja rosjanie ? Nie separatysci, nie armia ukrainska ale to Putin im wylewa herbate. Jak bedzieci relacjonowali w ten jednostronny i nie obiektywny sposob, to nie nalezy sie dziwic sie ze juz nikt z zachodu nie chce was sluchac.
  • Franglais
   25.02.2015 09:30

   Gdzieś widziałem taki dowcip: Lady Makrela urządza naradę w sprawie zaostrzenia przez Rosję walk na Ukrainie. Po godzinie obrad gremium ustala, że należy zastopować działania rosyjskie i podjąć zdecydowane działania. Lady Makrela wzywa do siebie sekretarkę i poleca jej: zadzwoń do Putina.

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół