• facebook
 • rss
 • Modlitwa nie ma granic

  Kl. Mateusz Smaza

  dodane 08.10.2017 10:11

  Klerycy Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego byli w sobotę w Kudowie Zdrój. Wzięli udział w ogólnopolskie akcji Różaniec do Granic. Relacja kl. Mateusza Smazy.

  Rano w seminarium modliliśmy się uroczystą Jutrznią w naszej seminaryjnej kaplicy. O 8.00 wyruszyliśmy spod seminarium autokarem, którym kierował nasz ksiądz rektor, Kacper Radzki. W drodze śpiewaliśmy godzinki i modliliśmy się Godziną Czytań.

  Gdy dojechaliśmy do Kudowy Zdroju, wysłuchaliśmy konferencji o. Aleksandra Radeckiego. Chwilę później rozpoczęła się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem bp. Adama Bałabucha. W homilii przypomniał historię spod Lepanto i ustanowienie wspomnienia Matki Bożej Różańcowej przez św. Piusa V. Wspomniał także o objawieniach w Gietrzwałdzie i w Fatimie, a także historię obrony stolicy Filipin przed ostrzałem, kiedy to 2 mln ludzi otoczyło miasto i klęcząc odmawiało różaniec.

  Po Eucharystii rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu. Odśpiewaliśmy Suplikacje i dziękczynne Te Deum, za to, że dziś mogliśmy się w tym miejscu spotkać. Później był czas na posiłek: kiełbasę z grilla i ciepłą herbatę.

  Ok. 13.30 wyruszyliśmy na granicę naszego kraju, aby odmówić 4 części Różańca. Modliliśmy się na terenie skansenu w Prążnej. Mimo deszczowej pogody z wielką wiarą wołaliśmy do Chrystusa, przez ręce Matki Najświętszej w intencjach zaproponowanych przez organizatorów, ważnych dla naszej ojczyzny.

  Po modlitwie dyrektor skansenu poczęstował nas herbatą i chlebem ze smalcem wypiekanym według tradycyjnej receptury. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Henrykowie na ciepły posiłek.

  Zobacz zdjęcia.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół