• facebook
 • rss
 • Służby w gotowości

  Karol Białkowski Karol Białkowski

  dodane 10.10.2017 09:44

  W weekend odbył się doroczny wyjazd służb Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej. Tym razem jego uczestników gościło sanktuarium św. Jakakuba Apostoła w Małujowicach.

  W spotkaniu wzięli udział również kapłani - ks. Tomasz Płukarski, rzecznik PPW, a także kapelan służby porządkowej, ks. Marcin Krawczyk. Część uczestników przyjechała na miejsce pociągiem i przyszła szlakiem jakubowym z Lipek do Małujowic.

  Zjazd rozpoczęła Msza św. pod przewodnictwem proboszcza parafii i kustosza sanktuarium ks. Tomasza Sałowskiego, który w homilii mówił o sensie chrześcijańskiego pielgrzymowania, ale też zachęcał do modlitwy za ojczyznę w czasie trwania akcji Różaniec do Granic.

  Po Eucharystii przewodnik PTTK opowiadał o bogactwie kościoła św. Jakuba, który nazywany jest, ze względu na freski, śląską Sykstyną. Opowiadał też o historii tych ziem. Po zwiedzaniu grupa przejechała na obiad do świetlicy w miejscowości Gać, gdzie gościnni mieszkańcy uczestniczyli w agapie.

  O 14.00 uczestnicy spotkania przeszli do miejscowego kościoła filialnego, gdzie wraz z mieszkańcami, odmówili cztery części Różańca w ramach akcji Różaniec do Granic. W ten sposób łączyli się duchowo z wszystkimi Polakami modlącymi się na granicach.

  Ostatnim elementem wyjazdu było krótkie omówienie spraw pielgrzymkowych. - To nasza tradycja. Każdego roku chcemy dokonać swoistego podsumowania sierpniowej pieszej pielgrzymki. Rozmawiamy o błędach, które popełniliśmy, wymieniamy się doświadczeniami. Wszystko po to, by w przyszłości organizacja była na jak najwyższym poziomie - mówi Wiesław "Kuzyn" Wowk, nadzorujący służby pielgrzymkowe. Podkreśla, też, że jest to dobra okazja, by tuż przed pielgrzymką trzebnicką dograć wszelkie szczegóły. - Wiadomo, że bierze w niej udział kilkakrotnie więcej uczestników jak w sierpniu. To jest wyzwanie. Musimy zapewnić wszystkim bezpieczeństwo oraz komfort modlitwy i słuchania - dodaje.

  Członkowie służb do Małujowic zabrali swoje rodziny. Jak zaznacza "Kuzyn", celem jest również wzajemne, jeszcze lepsze poznanie się i integracja.

  O pielgrzymce trzebnickiej czytaj więcej w artykule "Jadwiga czeka właśnie na ciebie". Zapraszamy również do odwiedzenia naszych serwisów: archiwalnego o 37. Pieszej Pielgrzymce Wrocławskiej i aktualnego, o tegorocznych uroczystościach jadwiżańskich.

  Zobacz zdjęcia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół