• facebook
 • rss
 • Jak (nie) funkcjonuje mężczyzna?

  Adam Bobowski

  dodane 26.10.2017 13:01

  Pierwsze spotkanie cyklu "Szkic Natury", przeznaczone wyłącznie dla mężczyzn w Salezjańskim Duszpasterstwie Akademickim "Most" już za nami. Cykl poświęcony jest zgłębianiu istoty kobiecości i męskości w celu rozwijania swojego charakteru i budowania świadomości.

  Po wieczornej mszy akademickiej, w Stolarni - największej z sal duszpasterstwa - zaczęło gromadzić się coraz więcej chłopaków. Początkowo salę wypełniał gwar luźnych rozmów i śmiechów, z czasem ostatnie dziewczyny opuściły salę, a hałas ostatecznie przerwało zaproszeniedo krótkiej modlitwy na początek spotkania.

  Spotkanie prowadził ksiądz Grzegorz Dłużniak, duszpasterz "Mostu". Spotkanie rozpoczęło się od określenia podstaw antropologicznych. Uczestnicy, na podstawie Księgi Rodzaju, rozważali jakie są skutki grzechu pierworodnego dla panów - na to jak funkcjonuje mężczyzna, albo raczej co w nim nie funkcjonuje.

  Kluczowym zagadnieniem obecnym przez cały wykład  był problem odpowiedzialności mężczyzny. Część poświęcona bezpośrednio odpowiedzialności zakończyła się stwierdzeniem, że „tylko stając w pełnej prawdzie o sobie samym, o swoich słabościach i skłonnościach, jest się w stanie odnaleźć sedno swojej męskości”.

  Następnym omówionym zagadnieniem było ojcostwo. Pojawiło się pytanie o to, kto nadaje męskość i o rolę ojca w rodzinie. Spotkanie zakończyło się określeniem czterech kategorii wadliwych ojców: "króla" rządzącego z kanapy z pilotem w ręce, "krytyka" zawsze wypominającego porażki, "biernego", którego trudno szanować bo nie ma jakichkolwiek przekonań i "nieobecnego" - najgorszego ze wszystkich.

  Brawa dla prowadzącego zakończyły oficjalną część spotkania, po której rozpoczął się czas na rozmowy i dyskusje przy poczęstunku przygotowanym przez... dziewczyny.

  Kolejne spotkanie cyklu odbędzie się 7 listopada i będzie ono przeznaczone dla kobiet, tydzień później, 14 listopada, odbędzie się drugie spotkanie dla mężczyzn. 21 listopada, już w gronie mieszanym, odbędzie się spotkanie z gośćmi.

  Zobacz zdjęcia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół