• facebook
 • rss
 • Poczuli miętę do świętości

  Rada Rodziców SP 23

  dodane 06.11.2017 12:10

  Rzesze małych świętych przybyły na bal zorganizowany przez katechetów i Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 23 na wrocławskich Wojszycach na terenie parafii pw. Najświętszego Zbawiciela.

  Nie zabrakło wspólnego śpiewania o tym jak to każdy i "taki mały i taki duży, może świętym być", tańców, w których m.in. trzeba było pilnować swojej aureolki albo dbać, by żaden anielski obłoczek nie upadł podczas radosnych pląsów czy radosnego orszaku w pociągowym rytmie.

  Spotkanie poprowadziły anielice z klasy 5A, które dbały by małym świętym nie zabrakło zabawy ale też, by ze spotkania wyszli bogatsi w wiedzę na temat mniej znanych świętych i patronów. Uczestnicy spotkania, szukając obrazków z postaciami świętych rozwieszonych w różnych miejscach sali, mieli za zadanie znaleźć odpowiedzi na pytania z nimi związane.

  Ważną częścią spotkania był moment prezentacji, w której każdy święty miał okazję pokazać swój wspaniały strój i przekazać najważniejsze informacje z życia przedstawianej osoby. Prezentację rozpoczęła się zagadką - jedna z mam opowiedziała anegdotkę z życia świętej chadzającej z butami zawieszonymi na szyi, której imię należało zgadnąć. Dla uczestników spotkania nie było to trudne, wszak w 750. rocznicą kanonizacji św. Jadwigi Śląskiej dzieci znają tę postać doskonale.

  Gdy wielu wspaniałych świętych przybliżyło dokonania swego życia nadszedł czas na sprawdzenie, co świętym najbardziej smakuje - a smakołyków nie brakowało. Mamy i babcie zadbały, by stół od nich się uginał.

  Atrakcję balu były jeszcze zgadywanki i loteria, w której każdy los wygrywał oraz tańce pod kierunkiem starszych koleżanek.

  Wszyscy święci na pamiątkę spotkania otrzymali świeczki o kształcie serc i zapachu mięty - by z otwartym sercem na dobro "czuć miętę do świętości". Uczestnicy spotkania poczęstowani zostali "bożymi krówkami" - prezentem od Koła Wrocławskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta - w których znaleźć można było najpiękniejsze myśli św. Brata Alberta. A, że złote myśli chadzają parami, dorośli wylosowali również kartki ze słowami wypowiedzianymi również przez innych świętych.

  Bal minął szybko, ale mamy nadzieję, że długo pozostanie w pamięci najmłodszych.

  Zobacz zdjęcia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół