• facebook
 • rss
 • Tak, pomagam!

  ela /Caritas

  dodane 08.12.2017 09:49

  Dziś i jutro podczas zakupów można spotkać wolontariuszy Caritas. Będą zachęcać do pomocy potrzebującym przed świętami i przekazania artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia. Z zebranych darów powstaną świąteczne paczki dla potrzebujących wsparcia.

  W archidiecezji wrocławskiej w zbiórkę zaangażowanych jest ponad 700 wolontariuszy, którzy przeprowadzą akcję w 80 sklepach. Organizatorzy szacują, że dzięki tegorocznej zbiórce z przygotowanych paczek skorzysta 4200 osób.

  Podczas przedświątecznej zbiórki "Tak, pomagam!" wolontariusze w charakterystycznych czerwonych koszulkach będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia (np. kasza, mąka, cukier, ryż, kawa itp.). Produkty będzie można pakować do specjalnych koszy oznaczonych plakatem akcji. Z przekazanych produktów placówki Caritas przygotują świąteczne paczki dla rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także dla osób, których nie stać na zakup żywności.

  Akcja "Tak, pomagam!" będzie przeprowadzona w godz. 12-20 w piątek i 10-20 (lub do godziny zamknięcia sklepu) w sobotę.

  Listę placówek, które przyłączyły się do akcji Caritas w archidiecezji wrocławskiej, można znaleźć TUTAJ.

  W całej Polsce w przedświątecznej zbiórce "Tak, pomagam!" weźmie udział 20 tys. wolontariuszy. Akcja potrwa 8 i 9 grudnia (piątek i sobota) w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych. Zbiórka odbędzie się po raz 13. Organizatorzy szacują, że artykuły zebrane w ramach zbiórki trafią do ponad 70 tys. potrzebujących osób.

  Tak w ubiegłym roku promował akcję "Tak, pomagam" ks. Jakub Bartczak:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół