• facebook
 • rss
 • Przystanek w drodze

  Karol Białkowski Karol Białkowski

  dodane 17.12.2017 10:33

  To był wieczór zatrzymania i modlitwy o pokój. Na tydzień przed Bożym Narodzeniem z możliwości chwili skupienia skorzystało kilkadziesiąt osób.

  - Noc światła to przede wszystkim okazja do wspólnej modlitwy w intencji pokoju na świecie - mówi ks. Zbigniew Kowal, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Przyznaje, że spotkanie miało służyć poszukiwaniu przestrzeni jedności. - Chcieliśmy uświadomić sobie, że na naszej życiowej drodze są momenty zatrzymania. Są one po to, by później iść dalej z mocą, odnajdywać sens i budować wszystko kolejne na Chrystusie - dodaje.

  Drugim celem spotkania było omodlenie ważnych wydarzeń, które odbywają się w archidiecezji lub w których młodzież z Wrocławia i okolic uczestniczy. - Chodzi o to, by nie kończyło się na wielkich eventach, ale byśmy mieli świadomość tej drogi, którą podążamy - zwraca uwagę wymieniając Niedzielę Palmowa, czyli Światowy Dzień Młodzieży i zbliżające się Europejskie Spotkanie Młodych w Bazylei.

  Młodzież spotkała się przy pomniku kard. Bolesława Kominka, który jest ważną postacią w szukaniu dróg jedności i pokoju oraz przy kościele NMP na Piasku, miejscu szczególnym dla modlitw o pokój i jedność chrześcijan. Tutaj bowiem od 1990 r. odbywają się każdego miesiąca spotkania ze śpiewami z Taizé zainicjowane po Europejskim Spotkaniu Młodych, które obyło się wówczas we Wrocławiu.

  Następnie uczestnicy przeszli w procesji ciszy do kościoła pw. śś. Ap. Piotra i Pawła, gdzie odbyła się modlitwa ze śpiewami z Taizé. - To wieczór, który nawiązywał też do nocy, w której narodził się Jezus, ale przede wszystkim do Wielkiej Nocy Zmartwychwstania - puentuje.

  Po modlitwie, w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej odbyło się spotkanie opłatkowe.

   

  Zobacz zdjęcia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół