• facebook
 • rss
 • Tego jeszcze nie grali - bańki mydlane i rap

  Maciej Rajfur Maciej Rajfur

  dodane 17.12.2017 11:02

  Zapraszamy w niedzielę o godz. 21 na transmisję na żywo ks. Teodora Sawielewicza i diakona Adama Bilskiego. Będą oni odpowiadać na pytania internatów, ale także zaprezentują swoje talenty.

  Transmisja będzie przeprowadzona na portalu Facebook. Udostępnimy ją równo o godz. 21 na naszym profilu (TUTAJ). 

  Dlaczego dwóch duchownych archidiecezji wrocławskiej zdecydowało się na taką formę przekazu?

  - Można się denerwować na kształt współczesnej kultury, można mówić: "Co za czasy, co za obyczaje", a można też wziąć środki współczesnej kultury, wejść tam, gdzie ludzie są i zacząć głosić Ewangelię na ich poziomie odbioru i zainteresowań - tłumaczy ks. Teodor Sawielewicz.

  Jak podkreśla, nie chodzi o wyszukaną formę przepowiadania, raczej preewangelizację, czyli coś, co poprzedza ewangelizację.

  - Chcemy dotrzeć do jak największej liczby odbiorców, żeby Ewangelia niosła się jak najdalej. Mamy nadzieję, że obejrzą tę transmisję m. in. ci, którzy potrzebują złamania stereotypu księdza i już dawno nic związanego z Kościołem nie oglądali - mówi nam ks. Teodor Sawielewicz, twórca internetowych rekolekcji adwentowych "Przebij iluzję, uwierz".

  Codziennie ok. godz. 10 nowy odcinek tych rekolekcji pojawia się na stronie Gościa Wrocławskiego. Sprawdzajcie TUTAJ.

  - Łączymy siły z diakonem Adamem, by uatrakcyjnić jeszcze bardziej to, co mamy do przekazania. Chodzi o dotarcie do współczesnego, często pogubionego człowieka na tym poziomie, na którym aktualnie jest, w takiej formie, w jakiej jest w stanie to przyjąć. Przy okazji przewiduję, że czeka nas mnóstwo śmiechu, gdy się zbierzemy we dwóch. Z Adamem byłem razem w seminarium, więc liczę na ciekawe dialogi i zabawne interakcje. Planujemy bańki mydlane, rapowanie - ja też coś mam w zanadrzu, oraz Q&A - dodaje ks. Teodor.

  Jeśli chcecie być na bieżąco z takimi pomysłami, polubcie profil Gościa Wrocławskiego (TUTAJ) oraz te prowadzone przez ks. Teodora Sawielewicza (TUTAJ) i diakona Adama Bilskiego (TUTAJ).

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół