Nowy numer 20/2018 Archiwum
 • PTaraski
  31.08.2017 08:51
  Autorowi radziłbym zapoznać się z instrukcją dotyczącą muzyki sakralnej. Tam jest wyraźnie powiedziane, co uchodzi, a co nie. Znajdzie tam argumenty, dlaczego "pielgrzymka salezjańska" dopuściła się profzaniacji świętego miejsca: www.asmkrakow.pl/pliki/musicam_sacram.pdf

  A że doszło do profanacji tego świętego miejsca, to niestety jest fakt:

  > Podczas corocznej Salezjańskiej Pielgrzymki Ewangelizacyjnej w jasnogórskiej bazylice młodzi ludzie zaśpiewali przeróbkę The Passenger Iggy’ego Popa z religijnym tekstem. Atmosfera spotkania przypominała święto kibiców na stadionie, obecna była tzw. „meksykańska fala”, okrzyki oficjalni chuligani Jezusa, zabawa jak na dyskotece. Grupa kilkudziesięciu osób tańczyła tuż przed tabernakulum. Jak można było przeczytać na portalu internetowym: w całym prezbiterium znajdowało się mnóstwo osób, m.in. małe dzieci bawiące się zabawkami, mężczyźni nieustannie wymachujący flagami wokół ołtarza zarówno przed, jak i w trakcie Mszy Świętej.<
  doceń 2
 • gama
  31.08.2017 10:17
  śpiew "Alleluja, Bóg cię kocha!" jest profanacją Najświętszego Sakramentu? Dlaczego? Bo nie na melodię "A nasze serca zimne jak lód"? Za mało teologiczne? Na pewno bardziej niż słowa "próżny dla nich Twej męki trud". Ci młodzi ludzie aż kipią radością, że są przy Bogu i może nas to w oczy kole? Bo tak nie potrafimy, więc trzeba zakazać.
  doceń 8
 • wietrzyk11
  01.09.2017 19:18
  Piosenka pielgrzymkowa rządzi się SWOIMI prawami. Dlatego nie musi zważać ani na moralność, ani na przyzwoitość, ani na przepisy liturgiczne. Hulaj dusza!
  doceń 1
 • wietrzyk11
  01.09.2017 19:20
  "Ludzie się bujali aż miło, ale nie zapominajmy, że nie o bujanie tu chodzi." Jeszcze 5-10 lat, a tylko bujanie nam zostanie. Po angielsku to się nazywa "happy-clappy" church. Taki kościół wesołych klaskaczy. A tak a propos - kto nas właściwie BUJA?
  doceń 1
 • Amla
  12.09.2017 20:38
  «Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego». I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je."
  (Mk 10,13-16)
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma