Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Ważny jest człowiek

Przed wrocławskim sądem toczy się proces w sprawie eksmisji Romów z zajmowanego przez nich nieużytku przy ulicy Kamieńskiego, gdzie - zdaniem Gminy Wrocław - urządzili oni nielegalne koczowisko. Losem imigrantów zainteresował się abp Józef Kupny.

Metropolita delegował swojego przedstawiciela, by zorientował się, w jaki sposób Kościół może pomóc w rozwiązaniu konfliktu. – Nie oznacza to, że opowiadamy się po którejś ze stron – mówi ks. Adrian Kosendiak, duszpasterz mniejszości romskiej w archidiecezji wrocławskiej. – Sprawy społeczne zawsze były bliskie księdzu arcybiskupowi. Dla metropolity ważny jest konkretny człowiek, ważne są rodziny, które przebywają bądź mieszkają na terenie naszej diecezji. Jeśli okaże się, że pomoc ze strony Kościoła może przyczynić się do mądrego zażegnania sporu, na pewno jej udzielimy – podkreślił ks. A. Kosendiak. 


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma