Nowy numer 25/2018 Archiwum

Grupa 16 - dołącz do duchowych

Chorzy i ci, którzy nie mogą iść na pielgrzymkę z innych powodów, mogą wziąć w niej udział w sposób duchowy.

- Symbolem obecności na trasie tych, których fizycznie z nami nie ma, jest niesiony w grupie pokutnej znak z numerem 16. On ma przypominać, że każdy z nas niesie na Jasną Górę nie tylko swoje intencje - mówi Wiesław "Kuzyn" Wowk, koordynator służb pielgrzymkowych.

Podobnie jak w ubiegłych latach, w wielu parafiach archidiecezji będą się odbywały specjalne nabożeństwa w łączności z pątnikami. - Przygotowaliśmy też specjalne przewodniki. Duchowi uczestnicy, których przewodnikiem jest ks. Aleksander Radecki, znajdą w nich omówienie tajemnicy dnia, czytania mszalne i krótkie rozważania. Wszystko to ma służyć głębszemu przeżywaniu tego szczególnego czasu - zaznacza.

Zachęca również, by w sposób formalny dołączyć do grupy 16. - Zapisy są prowadzone w niemal każdej parafii. Dzięki temu mamy pewność otrzymania wspomnianych materiałów - tłumaczy. Oprócz tego przewodniki będą dostępne od 30 lipca do 1 sierpnia od 11.00 do 17.00 w biurze pielgrzymkowym na ul. Bujwida 51.

Kolejną propozycją i ułatwieniem duchowego uczestnictwa są codzienne audycje w Katolickim Radiu Rodzina. - Główne studio pielgrzymkowe rusza o 13.10. Zaproszeni goście opowiadać będą o swoich wrażeniach z pielgrzymowania i o tym, co się dzieje na trasie. Druga, krótsza audycja z relacją z pątniczego szlaku będzie rozpoczynać się o 20.30.

Oczywiście zachęcamy do regularnego odwiedzania serwisu pielgrzymka.pl. W czasie trwania pielgrzymki nie braknie aktualności z trasy, codziennie nowych zdjęć i wideotransmisji Mszy św.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama