Nowy numer 25/2018 Archiwum

Grupa 3 - studenci i Biblia

Trzon grupy akademickiej stanowią studenci z CODA "Maciejówka" i DA "Redemptor".

Trójka ma bardzo wspólnotowy i kameralny klimat - charakteryzuje ks. Bartłomiej Kot, przewodnik grupy i duszpasterz akademicki z "Maciejówki". Podkreśla, że żakowska młodość sprzyja zawiązywaniu przyjaźni. Z racji składu konferencje mają akademicki charakter.

Dodatkowym wyróżnikiem jest muzyka. "Trójka" jest bowiem grupą, w której przykłada się do niej bardzo dużą wagę. Nie wszędzie podczas drogi można usłyszeć wielogłosowe śpiewy dobrze nastrajającą do modlitwy i medytacji. - Ona pomaga nam iść z nadzieją - dodaje ks. Kot, który z wykształcenia jest również profesjonalnym muzykiem (ukończył Akademię Muzyczną we Wrocławiu).

Co roku w grupie można uczestniczyć w dodatkowym cyklu konferencji biblijnych. Tym razem towarzyszyć będzie nam w drodze 7 listów z Apokalipsy św. Jana

- Przez wiele lat nad charakterem grupy czuwał przewodnik ks. Mirosław Maliński, zwany "Maliną". Dzisiaj, choć nie pielgrzymuje, jest ciągle dobrym duchem "Trójki" - wyjaśnia duszpasterz "Maciejówki". Przez kilka lat trójkę prowadzili ks. Marcin Werczyński i ks. Grzegorz Tabaka. Aktualnym przewodnikiem jest ks. Bartłomiej Kot, a na szlaku towarzyszyć nam będzie również o. Mariusz Simonicz z DA Redempor.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama