Nowy numer 43/2020 Archiwum

Gracjan Szymczak zagra w Przyjaznym Domu

Muzyczne Kawiarenki wznawiają swoją działalność.

Pierwszy w tym sezonie wieczór przy muzyce klasycznej we wrocławskiej Fundacji Przyjazny Dom im. Stanisława Jabłonki uświetni wybitny pianista Gracjan Szymczak. Koncert odbędzie się we wtorek 27 października o 19.00 w siedzibie organizacji przy ul. Okulickiego 2.

Wszyscy, którzy przeoczyli właśnie zakończony XVII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina, mają jeszcze szansę usłyszeć utwory kompozytora w wyjątkowym wydaniu. W najbliższy wtorek Przyjazny Dom będzie gościł wybitnego artystę, Gracjana Szymczaka, uznanego i licznie nagradzanego pianistę z Wrocławia. Podczas godzinnego koncertu usłyszymy m.in. mazurki F. Chopina, K. Szymanowskiego i M. Magina. Nie zabraknie również chopinowskich walców i poloneza. Ponadto goście będą mieli również okazję usłyszeć Preludium i Światło Księżyca z „Suity Bergamasque” (C. Debussy).

Podczas Muzycznej Kawiarenki w Przyjaznym Domu każdy będzie mógł skosztować domowego ciasta oraz kawy bądź herbaty. O organizację, począwszy od przemienienia zwyczajnej sali widowiskowo-tanecznej w klimatyczną kawiarnię po dbałość o oprawę i obsługę, zadbają mieszkańcy DPS, uczestnicy ŚDS i pracownicy Fundacji.

Gracjan Szymczak to wybitny polski pianista młodego pokolenia, uczestnik kilkudziesięciu ogólnopolskich festiwali muzycznych i laureat ponad 40 krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Koncertował w wielu miastach Polski oraz za granicą – w Niemczech, Szkocji, Norwegii, Czechach, Austrii, Francji, Włoszech, Turcji, Chinach oraz Australii. Aktualnie obok działalności koncertowej, pracuje jako pianista i adiunkt klasy fortepianu w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, a także ściśle współpracuje z Operą Wrocławską.

Wstęp na wieczór literacki jest bezpłatny. Podczas koncertu odbędzie się kwesta na rzecz fundacji. Dobrowolne datki będzie można złożyć w fundacyjnej skarbonce.

Liczba miejsc jest ograniczona. W związku z tym należy zgłosić rezerwację miejsc (dostęp przez stronę fundacji).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama