Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Ks. Kosendiak został odwołany

Informację o tym przekazał rzecznik archidiecezji wrocławskiej, ks. Rafał Kowalski, w specjalnym oświadczeniu.

W oświadczeniu czytamy: "W związku z informacjami, podanymi do publicznej wiadomości przez p. Zbigniewa Stonogę, a dotyczącymi ks. Adriana Kosendiaka, Kuria Metropolitalna Wrocławska informuje, iż zgodnie z przepisami, obowiązującymi w Kościele, ksiądz ten został odwołany z funkcji wikariusza parafialnego oraz odsunięty od pełnienia jakichkolwiek funkcji duszpasterskich. Została także wszczęta procedura związana z wyjaśnieniem pojawiających się w nagraniu zarzutów".

Ks. Kowalski zaznacza również w imieniu archidiecezji wrocławskiej "głębokie ubolewanie z powodu zgorszenia, jakie mogło powstać w związku z czynami zarzucanymi duchownemu". Zapewnia także, iż w "modlitwie przed Bogiem będziemy prosić o naprawę powstałego zła i zaleczenie ran tych, którzy zostali nim dotknięci".

Decyzja została podjęta w związku z nowym nagraniem, które pojawiło się w internecie w poniedziałek wieczorem, w którym ks. Kosendiak przyznaje się do niemoralnych zachowań w stosunku do nieletnich powyżej 15 roku życia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • Stefan1
    07.03.2017 18:45
    NIE MÓWIŁEM? NIE PISAŁEM? Pisałem że w obiektywność abp. Kupnego nie wierzę. Mam na tyle znajomości na Dąbrówce Wlk. w Piekarach że wiem jak można oceniać ludzi. BÓG gdyby mógł to by grzmiał, nie na nas maluczkich ale na hierarchów - podobno przez BOGA posłanych.
    doceń 12
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma