GN 28/2018 Archiwum

Grupa 21 - pielgrzymkowa nowość

W tym roku po raz drugi na szlak prowadzący na Jasną Górę wyruszy grupa nr 21. Może to propozycja właśnie dla ciebie?

Jeśli planujecie wziąć udział w tegorocznej pielgrzymce, prędzej czy później będziecie musieli podjąć decyzję o wyborze grupy, tak, by podczas wędrówki do tronu Jasnogórskiej Pani czuć się jak najlepiej. Każda ma swój własny program wynikający z jej charakteru - pokutna, akademickie, młodzieżowe - lub regionu (dekanatów), z którego pątnicy pochodzą. Innym podział, którego można dokonać to grupy prowadzone przez zakonników i te, których przewodnikami są księża diecezjalni. Wybór jest niemały, a podczas tegorocznej pielgrzymki dochodzi jeszcze jedna propozycja.

- Grupa 21 swój debiut miała na pielgrzymce do Trzebnicy w 2016 r. Jest przeznaczona głównie dla młodzieży skupiającej się wokół diecezjalnych parafii; ma bardzo radosny charakter. Oczywiście nie zamykamy się na osoby starsze, ich również serdecznie zapraszamy - mówi ks. Marek Leśniak, przewodnik, wikariusz parafii katedralnej i diecezjalny duszpasterz Służby Liturgicznej.

Zaznacza, że "dwudziestka jedynka" ma integrować młodzież działającą we Wrocławiu oraz dawać możliwość promocji i przygotowania młodych do udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie w 2019 r. Oprócz księdza Marka opiekunami grupy będą: diecezjalny duszpasterz młodzieży, ks. Zbigniew Kowal oraz duszpasterz ze Ślęży - Góry Tabor młodych, ks. Jakub Bartczak. - Do wyruszenia z nami na pielgrzymkowy szlak zapraszamy księży, młodzież oraz wiernych z Wrocławia. Wiemy, że w różnych parafiach istnieje już praktyka pielgrzymowania i dołączania się do konkretnych grup zakonnych bądź akademickich. Nasza grupa ma być alternatywną. Liczymy, że wielu dzięki naszej wspólnocie znajdzie swoje miejsce w pielgrzymce - dodaje ksiądz przewodnik. Podkreśla przy tym, że "21" jest grupą wyłącznie namiotową i jej członkowie nie będą korzystać z miejsc noclegowych w domach gospodarzy na trasie.

Centrala grupy nr 21 znajduje się przy parafii katedralnej. Duszpasterze już teraz proszą i zachęcają do aktywności. W nowej grupie trzeba bowiem zupełnie od podstaw zbudować służby pielgrzymkowe - braci i siostry porządkowych, medycznych, ale także prowadzących śpiew i grających na instrumentach.

Szczegółowe informacje o zapisach i przygotowaniu można znaleźć na Facebooku w grupie o nazwie: Piesza Pielgrzymka Wrocławska - Grupa 21 Wrocław, na stronie www.pielgrzymka.pl oraz w mediach społecznościowych. Kontakt bezpośredni drogą mailową: marek.lesniak@archidiecezja.wroc.pl

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma