Nowy numer 23/2021 Archiwum

Dzień Dziecka Utraconego we Wrocławiu

15 października obchodzimy w całej Polsce Dzień Dziecka Utraconego. We Wrocławiu odbędzie się m.in. pochówek dzieci martwo urodzonych, których rodzice nie odebrali ze szpitala.

Jak pokazują badania z lat 2012-2014 prawie 30 procent rodziców, którzy utracili nienarodzone dziecko, nie ma możliwości pożegnania się z nim czy przeprowadzenia godnego pochówku. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na ich niewiedzę oraz nieznajomość prawa.

Praktycznie jedna trzecia kobiet po poronieniach wpada w depresję, która wymaga leczenia psychiatrycznego. Dzień Dziecka Utraconego daję okazję, by upowszechnić wiedzę na ten temat i pomóc rodzicom po stracie dołączyć do grup wsparcia.

W tym roku we Wrocławiu 15 października odbędzie się  pochówek dzieci martwo urodzonych, których rodzice nie odebrali ze szpitala. Ceremonia rozpocznie się Mszą św. o 15.20 w kaplicy cmentarnej na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu. Po niej wszyscy udadzą się do grobowca dzieci, który znajduje się w kwaterze nr 79, po prawej stronie kaplicy.

Tego samego dnia zapraszamy również do Duszpasterstwa Akademickie "Most" przy Moście Grunwaldzkim we Wrocławiu. O 19.30 zostanie odprawiona Msza Święta w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego (pl. Grunwaldzki 3). Po niej każdy będzie miał możliwość duchowej adopcji dziecka poczętego.

O 20.15 w sali "Stolarnia" (obok kościoła NSJ) rozpocznie się spotkanie pt. „Dlaczego czas nie leczy ran?”. Prelekcję wygłosi  Magdalena Krajewska, pedagog, doradca życia rodzinnego, terapeuta NEST. Zaplanowano również świadectwo małżeńskie. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama