Nowy numer 21/2020 Archiwum

Premierowy pokaz specjalny filmu "Zieja"

Zapraszamy na premierę filmu o kapelanie Szarych Szeregów i Armii Krajowej, bohaterskim kapłanie, uczestniku powstania warszawskiego. Bilety dla wszystkich za 11 zł po podaniu hasła "Gość Niedzielny".

To kolejna odsłona cyklu "Do kina z Gościem", który organizujemy wraz z Multikinem Pasaż Grunwaldzki. Tym razem premierowo zaprezentujemy polski film w doborowej obsadzie pt. "Zieja".

Obraz przeniesie nas w lata 70. ub. wieku, gdy major SB chce "kupić" naiwnego ks. Zieję i zrobić z niego agenta, który skompromituje opozycję. Przesłuchania księdza stają się naturalnym pretekstem do wędrówki przez historię Polski wieku XX - od wojny bolszewickiej 1920 r., przez II wojnę światową, aż do czasów współczesnych.

Okazuje się, że naiwny ks. Zieja to mądry buntownik. Nie godził się na świat, w którym żył. Wyprzedzał swoją epokę. Stawiał na szali swoje życie i wolność w imię wyznawanych wartości moralnych, etycznych i religijnych. Film "Zieja" wyrasta z nurtu polskiego katolicyzmu, który jest oparty na wysokich standardach etycznych, ubóstwie i tolerancji oraz szacunku i miłości do drugiego człowieka.

Pokaz specjalny, a jednocześnie wrocławska premiera tego filmu odbędzie się w piątek 13 marca o godz. 19.30 w Multikinie Pasaż Grunwaldzki. Zgodnie z tradycją cyklu "Do kina z Gościem", seans poprzedzony będzie kilkunastominutowym wystąpieniem specjalnego prelegenta.

Uwaga! Bilety dla wszystkich kosztują 11 zł można je kupić jedynie w kasach kina na hasło "Gość Niedzielny".

Poniżej prezentujemy zwiastun filmu:

ZIEJA - zwiastun
kinopodbaranami

Ksiądz Jan Zieja urodził się 1 marca 1897 r. w Ossie, a zmarł 19 października 1991 r. w Warszawie. Był kapłanem znanym z charyzmatycznych kazań i działalności społecznej. Jego życiorys zawiera szereg aktywności związanych z pracą duszpasterską i społeczną.

Mottem jego życia były słowa: "Nigdy nie zabijaj nikogo".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama