Wspólne świętowanie

Z Kościoła pw. św. Maurycego i z dominikańskiego Kościoła pw. św. Wojciecha we Wrocławiu wyszły 16 maja dwie procesje, które połączyły się i doszły razem do archikatedry.

To część jubileuszowych obchodów 800-lecia istnienia obu wspólnot, które obchodzą w tym roku. Mszy św. w archikatedrze przewodniczył abp Józef Kupny, metropolita wrocławski. Duchowni i świeccy wyszli z obu kościołów z transparentami i flagami, by spotkać się przy Moście Pokoju i razem przejść ze śpiewem na Ostrów Tumski. Nieśli relikwie św. Maurycego oraz bł. Czesława Odrowąża.

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

Czytasz fragment artykułu

Subskrybuj i czytaj całość

już od 14,90

Poznaj pełną ofertę SUBSKRYPCJI

Masz subskrypcję?
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
« 1 »