Do końca świata

– Strażacy są promotorami jedności – mówił bp Jacek Kiciński CMF 16 maja do członków straży pożarnej.

Początkiem obchodów Wojewódzkiego Dnia Strażaka we Wrocławiu była Msza św. w Bazylice Garnizonowej pw. św. Elżbiety. Przewodniczył jej bp Kiciński. W modlitwie uczestniczyli pracownicy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych oraz rodziny strażaków. – Wasza praca to coś więcej niż zawód. To misja, która będzie potrzebna „do końca świata”, ponieważ świat nieustannie doświadcza zagrożeń zarówno ze strony natury, jak i człowieka. Bycie strażakiem jest powołaniem do budowania jedności – zaznaczył bp Kiciński. Jak dodał, takie powołanie niesie ze sobą nie tylko społeczny autorytet, ale również ogromne zobowiązanie. Przyznał, że zastanawiając się nad przesłaniem dla strażaków, doszedł do wniosku, iż ich służbę najlepiej opisują dwa słowa: „troska” i „bliskość”.

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

Czytasz fragment artykułu

Subskrybuj i czytaj całość

już od 14,90

Poznaj pełną ofertę SUBSKRYPCJI

Masz subskrypcję?
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
« 1 »