Powrót do źródła miłości

W Kościele jubileuszowym pw. św. Franciszka z Asyżu we Wrocławiu spotkali się prezbiterzy wyświęceni w 1991 r., by wspólnie dziękować za 35 lat kapłaństwa.

Eucharystia, wspomnienia z czasów seminarium i refleksja nad drogą, którą przez lata prowadził ich Bóg... Księża pochodzą dziś z trzech diecezji – wrocławskiej, legnickiej i świdnickiej, które kiedyś tworzyły jedną archidiecezję wrocławską. Mszy św. przewodniczył ks. kan. Paweł Cembrowicz, a gospodarzem spotkania był ks. Adam Skalniak. Podkreślił on wyjątkowy charakter jubileuszu i nawiązał do duchowości św. Franciszka. Przywołał moment nawrócenia Biedaczyny z Asyżu w kościółku San Damiano, gdzie święty modlił się o wiarę, nadzieję i miłość. – To już 35 lat odnajdywania się w historii Jezusa z całym naszym życiem – mówił, zachęcając kapłanów do spojrzenia na własną drogę powołania i przypomnienia sobie kapłańskich haseł z obrazków prymicyjnych.

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

Czytasz fragment artykułu

Subskrybuj i czytaj całość

już od 14,90

Poznaj pełną ofertę SUBSKRYPCJI

Masz subskrypcję?
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
« 1 »