Wizyta, jakiej nie było

xrk

publikacja 14.11.2012 00:30

W sobotę 1 grudnia o 17.30 w paulińskim kościele pw. św. Antoniego, u stóp niezwykłego ołtarza, rozpocznie się modlitwa o pokój, a o 18.00 Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Siemieniewskiego. Od 2 do 5 grudnia "Rekolekcje z Gwiazdą Kazachstanu" poprowadzi ks. Andrzej Marmurowicz, misjonarz z Kazachstanu.

Wizyta, jakiej nie było W wigilię Roku Wiary ołtarz pobłogosławił papież Benedykt XVI Anna Szymanowska

Ma 2,5 metra wysokości, 7 metrów szerokości. Odwiedziła już Watykan, gdzie pobłogosławił ją papież Benedykt XVI, Jasną Górę, Gdańsk, a ostatnio zachwycali się nią mieszkańcy i pielgrzymi nawiedzający Krzeszów. Od 23 do 28 listopada będzie ją można zobaczyć w Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego w Wałbrzychu. W czerwcu 2013 r. trafi do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Oziornoje w Kazachstanie. Tam pozostanie na zawsze. Zanim jednak to się stanie, zatrzyma się w stolicy Dolnego Śląska. Przywitamy ją 1 grudnia o 18.00 na Mszy św. z udziałem bp. A. Siemieniewskiego.

Gwiazda Kazachstanu, bo o niej mowa, to drugi już ołtarz przygotowany przez Stowarzyszenie Communità Regina della Pace w ramach realizowanej przez tę organizację idei „12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju”. Stowarzyszenie chce utworzyć na świecie dwanaście ośrodków wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju.

Kiedy Piotr Ciołkiewicz, prezes stowarzyszenia, oraz Mariusz Drapikowski, twórca m.in. bursztynowo-brylantowej szaty zawierzenia „Totus Tuus” dla Matki Bożej Częstochowskiej  i wykonawca ołtarza, pierwszy raz odwiedzili Oziornoje, ogromne wrażenie zrobiło na nich rozmodlenie mieszkańców, ich wiara, pobożność oraz historia tego miejsca. Dużym zaskoczeniem dla obu panów była wiadomość, iż większość zamieszkujących te tereny ludzi to Polacy, przesiedleni tutaj w latach 1936–1941. Wizyta, jakiej nie było   O symbolice poszczególnych elementów ołtarza można przeczytać w papierowym wydaniu "Gościa" Anna Szymanowska Wspominają także wydarzenie, które miało miejsce w czasie II wojny światowej. – Ludziom groziła śmierć głodowa. Modląc się na różańcu, wzywali orędownictwa Matki Bożej. 25 marca 1941 r., po bardzo srogiej zimie, przyszło nagłe ocieplenie i w ciągu kilku dni stopniał śnieg, a w okolicy powstało jezioro, które miało 5 m długości i 7 m głębokości. Pojawiły się w nim duże ryby. Mieszkańcy naprędce sporządzali wędki, sieci, bo przecież na stepie do tej pory nie były im one do niczego potrzebne. Ryb było takie mnóstwo, iż wystarczało nie tylko dla wyżywienia wsi, ale także całego regionu. Dla nich to był cud, świadczący o mocy modlitwy różańcowej – zaznacza pan Piotr.

Wizyta Gwiazdy Kazachstanu w paulińskiej świątyni we Wrocławiu będzie czasem szczególnie intensywnej modlitwy. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tych dniach: pn-pt 7.30-18.00; sob-nd 13.00-18.00.